29 квітня

0
208

День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї, встановлений ООН
Всесвітній день танцю. Цей день відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, якого вважають основоположником сучасного балету.
Також в Україні відзначають Всесвітній день футболу.
1648-ого року почалася битва під Жовтими Водами між військами Речі Посполитої з одного боку і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками з другого в ході національно-визвольної війни 1648 — 1658 років. Перемогу в ній отримало козацьке військо.
1918 рік – на Хліборобському конгресі у Києві при активній підтримці німецького командування гетьманом України було обрано Павла Скоропадського.
У 1975-ому році в Донецьку введена в дію найглибша на той час в СРСР шахта імені Скочинського.
1990-ого року у Києві прийняте рішення про розпуск Української Гельсинської Спілки і створення на її базі Української республіканської партії.
1992 рік – Національна збірна України з футболу провела свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини, в якому поступилася з рахунком 1-3. Єдиний у цьому матчі гол господарів забив Іван Гецко, ставши, таким чином, першим бомбардиром збірної України.

Цього дня народились:
1859 року – Опанас Булгаков, богослов, церковний історик, вихованець і викладач Київської духовної академії, батько письменника Михайла Булгакова.
1985 року – Денис Пояцика, український боксер-любитель, чемпіон Європи 2006 року, бронзовий призер 2010 р. та 2013 р.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут