ЗБРОЯ СТРІЛЯЄ НЕ ТІЛЬКИ НА ВІЙНІ!

0
1193

Внаслідок російської агресії, на Донеччини збільшилась кількість зброї та боєприпасів, які знаходяться у незаконному обігу. Майже щодня в різних куточках України стаються умисні злочини, а також нещасні випадки з тяжкими наслідками, викликані необережним поводженням зі зброєю!

За останні трагічні роки зброя та боєприпаси стали своєрідним
«сувеніром», «пам’ятною річчю», які багато хто воліє мати на згадку про історичні події війни на сході України.
Правоохоронні органи продовжують фіксувати випадки переміщення засобів ураження — так званих «трофеїв» із району проведення ООС в інші регіони України та їх потрапляння у домівки, в яких мешкають сім’ї з дітьми.
Навіть трапляються спроби облаштувань схронів боєприпасів та зброї. Надалі, небезпечні предмети можуть потрапити до рук кримінальних елементів та осіб, які виношують наміри вчинення тяжких злочинів, у тому числі терористичного характеру.
Нагадаємо, статтею 263 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу!
Отже, захисникам України, військовослужбовцям та іншим учасникам ООС, варто пильнувати зброю та боєприпаси, залишати їх виключно у призначених місцях дислокацій підрозділів. А у разі наявності вогнепальної зброї та вибухових предметів без відповідного дозволу, необхідно передати правоохоронним органам. Оскільки, ці засоби ураження, призначені для захисту нашої держави, можуть бути використані навпаки, проти мирного населення та для ворожих провокацій на всій території України.
Громадяни, що знають, про знаходження зброї, засобів ураження в некерованому обігу, мають не торкатися їх та негайно повідомляти правоохоронним органам про місце знаходження таких предметів.
Згідно з частиною 3 статті 263 Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності той, хто добровільно здає зброю органам влади України. Процедура повернення нелегальної зброї проста й прозора, громадяни не зобов’язані розповідати, звідки вона в них.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут