14 Березня

0
264

День українського добровольця.

Міжнародний день «пі» – неофіційне свято, присвячене числу.

Міжнародний день дій проти гребель – всесвітній день, започаткований 1997 року за ініціативою громадської організації «Міжнародна мережа річок» (США). Цей день було запропоновано відзначати з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми.

У 1917 році у Києві розпочався З’їзд кооператорів Київщини (тривав 2 дні). Резолюцією з’їзду було проголошено курс на автономію України та організацію у селах сільських комітетів для забезпечення реалізації політики УЦР на місцях.

1990 року у Стрию Львівської області вперше у радянський час підняли український національний (синьо-жовтий) прапор над міськвиконкомом.

2014 рік. У Харкові на Римарській вулиці стався перший у російсько-українському конфлікті бій із застосуванням вогнепальної зброї. Проросійські сили у ніч з 14 на 15 березня спробували взяти штурмом із застосуванням зброї будівлю організації «Патріот України». Спроба була відбита захисниками будівлі.

 

Цього дня народились:

1654 року –  Данило Апостол, гетьман України.

1872 року –  Олекса Новаківський, український живописець і педагог.

1891 року –  Амвросій Бучма –  видатний український актор і режисер.

1908 року –  Олексій Чуприна, кобзар, бандурист. Довгі роки грав на Тарасовій горів Каневі.

1943 року – Людмила Юрченко, українська оперна співачка. Відомі партії: Настя «Тарас Бульба», Джемма «Ярослав Мудрий», Орфей “Орфей та Еврідіка», Кармен однойменна опера Ж. Бізе) та ін.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут