У перший клас – за новими правилами. Як зараховуватимуть дітей до школи

0
4445

Міністерство юстиції погодило Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів. Документ набуває чинності сьогодні, 8 травня, а Нова українська школа підготувала аналіз того, як відтепер прийматимуть дітей у перші класи

Головна мета нового Порядку – запропонувати альтернативу вступним конкурсам у перші класи. Раніше школи приймали учнів за конкурсом. Закон “Про освіту” заборонив проводити тестування дітей, які ідуть у перші класи. Перевіряти рівень знань 6-річних дітей – несправедливо, адже не всіх їх вчать писати, читати і рахувати до школи, йдеться у документі. До того ж, це великий стрес для дитини.

– Після відміни конкурсу, школам потрібно було запропонувати новий алгоритм зарахування учнів – для цього і потрібен новий Порядок. Закон визначив, що кожна дитина має гарантоване місце в школі, за місцем проживання. Водночас, вона має право вчитися і в іншій школі, – коментує радниця Міністра освіти Иванна Коберник.

Тобто, дитина, яка проживає на території, яка закріплена за школою, має першочергове право на зарахування.

Дату початку прийому документів для зарахування в перші класи місцева влада визначатиме самостійно, але він має закінчитися до 31 травня.

1 червня школа приймає всіх учнів, які мають першочергове право на зарахування. Сюди ж належать діти співробітників школи, братики/сестрички учнів цієї школи та випускники дитячого садочка, якщо він є у складі закладу.

Далі, якщо школа має вільні місця і більше охочих на вступ, то до 15 червня проводиться жеребкування, за результатами якого і зараховуються нові учні.

Що необхідно зробити для зарахування до школи:

  1. Одному з батьків потрібно прийти до школи з документом, що посвідчує його чи її особу, і написати заяву. До заяви потрібно додати копію свідоцтва про народження дитини (у школі можуть попросити надати оригінал), а також оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о.
  2. У разі наявності та за бажанням одного з батьків до заяви можна додати оригінал або копію висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитину чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації. Це потрібно лише для дітей з особливими освітніми потребами, аби школа відкрила інклюзивний клас.
  3. У разі подання копій медичної довідки і висновку, потрібно принести оригінали до того, як директор школи видасть наказ про зарахування учнів (нагадуємо, що перший наказ про зарахування директор підписує не пізніше 1 червня, а другий (у разі наявності вільних місць) – до 15 червня).
  4. Якщо батьки хочуть, то можуть надати документ, що підтверджує місце проживання дитини або одного з них на території обслуговування школи.
  5. Якщо дитина або хтось з її батьків має довідку ВПО, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, і не має свідоцтва про народження, – вона зараховується до школи без нього. Водночас, директор школи зобов’язаний звернутися в орган опіки за місцем проживання дитини, аби сприяти оформленню свідоцтва про народження.
  6. Якщо дитина вступатиме в школу не за місцем проживання, але в ту, що розташована в тому ж населеному пункті, батькам потрібно взяти довідку про незарахування дитини в школу за місцем проживання і принести її в іншу до видання наказу про зарахування (тобто до 15 червня). Школа зобов’язана видати її протягом одного робочого дня.

Громадська організація “Батьки SOS” підготувала інструкцію для батьків щодо зарахування учнів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут