Чим займаються на Донеччині “люди в білих машинах”

0
826

Представники ОБСЄ за кавою розповіли мешканцям Донеччини про свою діяльність.

Що записують спостерігачі? Чому вони стверджують, що їхні звіти відображають реальний стан речей в зоні конфлікту, а ЗМІ нехтують фактами і транслюють свою версію подій? На ці питання відповіли представники місії ОБСЄ під час відкритої зустрічі з громадою Краматорська.

Місія ОБСЄ діє в Україні з березня 2014 року, тобто, уряд запросив їх ще до початку активної фази конфлікту на Донбасі. Попри те, що їхня мета – допомогти сторонам налагодити діалог задля вирішення конфлікту, серед населення існують домисли, що працівники місії гарантують безпеку, кажуть спостерігачі.

Розібратися що до чого та озвучити свої питання прийшли  небайдужі жителі міста, власники бізнесу, а також зацікавлені представники громади – працівники недержавних та гуманітарних організацій, учні «Правової школи», які тільки навчаються налагодженню діалогу у суспільстві.

Учні “Правової школи” на зустрічі з представниками ОБСЄ

Перший заступник голови моніторингової міссії ОБСЄ Александр Хуг почав свою промову з наявного прикладу.

Ситуація: працівники Донецької фільтрувальної станції потрапили під обстріл 17 квітня. Наступного дня люди боялися їхати на роботу. В результаті – вода не фільтрується, станція закрита, без водопостачання залишилось 300 000 мирного населення по обидва боки від лінії розмежування. З 19-го до 21-го квітня представники ОБСЄ безуспішно намагалися зв’язатися зі сторонами із проханням надати гарантії безпеки.

Діалог відбувся 22 квітня. З того часу біля станції почали працювати дзеркальні патрулі ОБСЄ. Тільки після цього працівники погодилися їздити на роботу, а водопостачання у цьому районі відновлене.

Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг

– Люди не бачать результатів нашої роботи – ми ж не будуємо дитячих садків, не ремонтуємо зруйновані будівлі, не забезпечуємо населення їжею. Проте, зараз 300 000 населення мають водопостачання завдяки діалогу, який відбувся за нашої участі, – підкреслив Александр Хуг.

Але факти свідчать про те, що формальних домовленостей і наявності спостерігачів замало для врегулювання подібних ситуацій. Нині місцеві патрулі звітують, що в районі фільтрувальної станції вівся снайперський вогонь. А відповідно, поки сторони не розвели позиції, ризик загострення конфлікту залишається.

На питання залу, що має відбутися далі, Александр Хуг відповів, що наступними кроками мають бути відведення важкого озброєння, розведення сил (особливо там, де вони стоять зовсім близько) та розмінування.

– Краще б сторони витрачали час на вирішення того, як розвести озброєння, ніж на з’ясування фактів, які ми і так висвітлюємо, – підкреслив він.

Інше питання у тому, чому мас-медіа не використовують звітність ОБСЄ, а висвітлюють події однобічно. На це Заступник голови місії розводить руками.

Під час заходу представники ОБСЄ відповідали на питання і пригощали кавою – намагаючись створити неформальну атмосферу для вільного спілкування. Така зустріч вперше відбулася у Краматорську, і спікери затвердили, що за необхідністю публічних роз’яснень, вони і далі запрошуватимуть “на каву”.

Каріна Єфремова

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут