Вт. Бер 28th, 2023

За минулий рік спортсмени Донецької області завоювали 1 318 медалей, з них 116 на міжнародних змаганнях та 1202 на всеукраїнських.

Вчора, 30 травня, у Донецькій ОДА нагородили 38 кращих спортсменів і тренерів області, а також гандбольну команду «Донбас».

Аббас Аллієв  – срібний призер Кубку Світу з кікбоксингу

Аббасу Алієву 21 рік, він Чемпіон України з кікбоксингу, а нещодавно посів друге місце на змаганнях Кубку Світу, який відбувся у Будапешті.

– Тренуюсь я в Торецьку, і всі мої перемоги та нагороди – завдяки тренеру та його наполегливості. Якщо б не він, ми б всього цього не досягли, не побачили. Нас у нього багато, наша команда – це сім’я. Я, наприклад, живу спортом. Все, що є у моєму житті – це тренування, команда, тренер, зал. Ну, іноді можу пограти в футбол вийти, – розповідає Аббас про своє життя.

Для того, щоб заохотити спортсменів, за досягнення високих результатів другий рік поспіль їм та тренерам виплачуються одноразові грошові винагороди. Цього року загальна сума таких виплат з обласного бюджету склала 133 тисячі 337 гривень. Також, починаючи з січня 2018 року, виплачуються 70 щомісячних стипендій, на це область витратила 2 мільйони 720 тисяч гривень.

Але така грошова допомога тільки частково підтримує спортсменів, бо витрати на тренування та підготовку до змагань набагато більші, кажуть тренери.

Віталій Лі – тренер збірної України з кікбоксингу та особистий тренер призерів Кубку Світу з кікбоксингу (Торецьк) зі своїми вихованцями

– Треную дітей я з 1993 року. Серед моїх учнів – фіналісти та призери чемпіонатів Світу, переможці чемпіонату Європи. Але щоб виростити таких спортсменів, їх регулярно треба вивозити на змагання, а на це потрібні гроші. Поїздки в Європу та по світу недешеві. І якщо ситуація із залами і обладнанням для тренувань нас ще влаштовує, то фінансування виїздів практично на нулі – і це для нас найбільша проблема, – коментує ситуацію особистий тренер призерів Кубку Світу з кікбоксингу Віталій Лі.

В той же час, спортсмени не скаржаться на зали та обладнання для тренувань.

– Я тренуюсь на спортивній базі «Портовик» у Маріуполі, і умови у нас просто прекрасні. Для нас роблять все, що потрібно спортсменам для якісних занять, – розповідає Уляна Міщенко, яка посіла перше місце на Кубку Світу з кікбоксингу.

Уляна Міщенко – переможниця Кубку Світу з кікбоксінгу зі своїм тренером Русланом Осиповим (Маріуполь)

Тренує Уляну Руслан Осипов, який стверджує, що, не зважаючи на складну ситуацію в регіоні, спортсменам зараз приділяють більше уваги, ніж раніше.

– Ми це відчуваємо. Я не знаю, в чому справа, може, зараз вони нам потрібні – здорові діти та юнаки, якими можна пишатися. Ми бачимо підтримку і на міському, і на обласному рівні. Наші зали та спортивні бази добре обладнані, ми можемо підготувати спортсменів на змагання будь-якого рівня – національні, європейські, світові. Питання лише в фінансуванні поїздок. Може, для когось тисяча доларів – це невелика сума, але треба взяти участь не в одному чемпіонаті, щоб стати чемпіоном.  Нам допомагають деякі підприємства, але бізнес – то діло таке. Хотілося б, щоб допомога на виїзди спортсменів була стабільною, на рівні влади, – розповідає тренер.

Окрім відзнак та нагород, на спортсменів чекала ще одна новина.

– У нас є певні зрушення у будівництві олімпійської бази у Святогірську – ми вже отримали землю і зараз працюємо над проектно-кошторисною документацією, – розповів Віктор Ремський, заступник голови Донецької ОДА.

Проте точної дати завершення будівництва в обладміністрації поки не називають.

Каріна Єфремова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *