Краматорські школяри та вчителі запропонували ідеї покращення для своїх шкіл

0
1295

Проект “Сходини” охоплює чотирнадцять міст на сході України. Два дні краматорські вчителі та учні з’ясовували, як втілити свої ініціативи та покращити шкільне життя. 

Організатори із Центру Інноваційної Освіти “Про.Світ” розповідають, що Краматорськ вразив їх різноманітністю ідей – від створення шкільної велопарковки до формування навичок із медіаграмотності.

– Тішило, що усі виходили з потреб школи і знаходили оптимальні рішення, – коментує Олександра Пєтушкова.

Наприклад, директор дев’ятої школи, В’ячеслав Гіпіч спочатку запропонував зробити у школі велопарковку, зважаючи на свої спостереження за юними любителями велоспорту. Але згодом його ідея вийшла за рамки одного навчального закладу.

В’ячеслав Гіпіч, директор загальноосвітньої школи №9

Тут, на “Сходинах” ми зрозуміли, що якщо дати дітям можливість їздити до школи на велосипеді, то треба й взяти на себе відповідальність ще і за дорогу до закладу. Тому наша ідея масштабувалась до міського рівня. Маємо надію, що влада підтримає наш проект і дозволить зробити велодоріжки на центральних вулицях для безпечного пересування на велосипеді, – говорить директор.

Наразі зараз мова йде про створення першої доріжки по вулиці Двірцева.

Ще один проект ініціює Микита Копильцов разом зі своїми товаришами. Вони пропонують навчати підприємництву, в тому числі соціальному, учнів та педагогів спочатку своєї, 16-ої школи, а згодом – всіх бажаючих.

– Цей курс має навчити дітей мислити, як підприємців. Підприємницьке мислення,  мається на увазі і критичне, – це вміння фільтрувати інформацію і мислити інноваційно, створювати цінність на основі наявних проблем, – розповідають ініціатори змін.

Активісти школи №16 хочуть навчати підприємництву

– Звичайно, не ми будемо усіх навчати – ми будемо запрошувати на заняття справжніх підприємців, які зможуть дати дієві поради з бізнес-мислення. Я думаю, неформальна атмосфера, коли учень і вчитель разом відвідують такі заняття буде позитивно впливати і на навчальний процес, – розповідає Микита про свій проект.

Викладач першої школи, Тетяна Іванова разом зі своїми учнями прийшли на “Сходини”, бо хоче створити справжню медіа-лабараторію в своєму навчальному закладі. Їм потрібно закупити проектор, ноутбук та певну літературу, щоб забезпечити свій медіа-клуб сучасними джерелами знань.

Вчитель Тетяна Іванова зі своїми учнями-однодумцями

– Діти навчаються медіа-грамотності на уроках, але ж як ми можемо уявити собі розуміння медійності без залучення відповідних технологій? Дати більше практичної інформації шляхом перегляду фільмів, інтерактивних занятть та ігор – ось мета, з якою ми створюємо медіа-школу, – ділиться Тетяна Іванова.

Під час тренінгів учасники набули необхідні навчики дизайн-мислення, проектного менеджменту, командної роботи та фандрейзингу. Остання частина – одна з найважливіших, бо тільки три проекти отримають фінансування у розмірі 50 000 гривень, а на інші проекти доведеться самостійно шукати донорів.

Каріна Єфремова 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут