Вт. Бер 21st, 2023

Про пожежну небезпеку під час новорічних свят попереджує ДСНС.

«Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості надзвичайних ситуацій, особливо пожеж в зимовий період. 80% пожеж відбувається через необережне поводження з вогнем» – розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України у Донецькій області Кирило Кравченко.

Піротехніку слід купляти тільки в магазинах або спеціалізованих кіосках. Перед її використанням треба ретельно ознайомитися з інструкцією. Необхідно бути обережними при використанні бенгальських вогнів, особливо дітям. Їх потрібно тримати на відстані витягнутої руки і не підносити близько до одягу, очей та ялинки.

Необхідно пам’ятати, що петарди мають небезпечний радіус дії від 0,5 м до 5 м. Не рекомендується підривати їх у приміщеннях, а також спостерігати за ними з близької відстані; дрібні частинки, які розлітаються, можуть пошкодити очі чи підпалити щось у квартирі.

Рятувальники розповіли, що купувати гірлянди можна лише за умови наявності відповідного сертифікату якості. Перед їх використанням переконатися у справності. Не забувайте: діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати.

Встановлюйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів.

«Якщо Ви не впевнені у власних силах та не можете самостійно згасити займання на початковій стадії, не гайте часу, негайно викликайте Службу порятунку!», – наголосили представники ДСНС.

Марія Деревягіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *