Повідомлення щодо замінування торгівельного закладу в центрі Слов’янська не підтвердилось

0
292

Вчора близько 20.45 до поліції надійшло анонімне повідомлення про те, що будівля торгівельного центру, розташованого по вулицi Банківській – замінована.

На місце була викликана Державна служба з надзвичайних ситуацій, вибухотехнічна служба, кінологи та інші екстрені служби.

Після ретельного обстеження будівлі та прилеглої території підозрілих та вибухових предметів знайдено не було. Інформація, яка надійшла до поліції не підтвердилася.

Даний факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

З початку року в Слов’янську поліцію надійшло чотири повідомлення про мінування – об’єктами розіграшу стали супермаркет, залізничний вокзал,  приватний будинок та торгівельний центр. Жодне повідомлення не підтвердилося.

Через чиїсь жарти практично весь особовий склад відділу поліції піднімається по «тривозі», а в цей момент, можливо, хтось дійсно потребує допомоги. Поліцейські закликають громадян до розсудливості. Подібні жарти в реаліях наших днів як мінімум не доречні. Специфіка роботи поліцейських полягає в тому, що вони не можуть залишити поза увагою жоден виклик.

У зв’язку з цим правоохоронці звертають увагу громадян на відповідальність за неправдиві виклики не лише поліції, а й пожежно-рятувальної служби, швидкої медичної допомоги чи інших аварійних служб:

– згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України  завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

– порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб” тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут