Франція допоможе Україні вирішити проблему водопостачання Маріуполя

0
280

29 січня Уряд України та Уряд Французької Республіки підписали Рамковий договір щодо офіційної підтримки проекту з постачання питної води у Маріуполі.

Про це повідомляє сайт Маріупольської міської ради.

Він вирішить питання безпечного та якісного забезпечення водою півмільйонного міста. Проект став  можливим завдяки підтримці Уряду України – Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Держава виступила гарантом реалізації проекту.

Угода передбачає виділення Урядом Франції 64 млн євро на підтримання інвестиційного проекту  за участю Маріупольської міської ради. Цей проект є пілотним для всієї України.

Згідно документу, Франція надасть кошти, які «покриють» 100% проекту з водопостачання Маріуполя. Так, на 70% придбають товари і послуги у французької сторони, а на 30%  – українські або іноземні товари. Також  кредит включає 1,2 млн євро на фінансування допомоги по управлінню проектами.

Вадим Черниш наголосив, що такі умови кредитування є особливими. Процентна ставка складе всього 0,08% річних, а пільговий період 10 років. Він підкреслив, що до певного етапу працівникам потужних фінансових організацій не дозволялося навіть їздити у відрядження до Маріуполя і це було дуже складно.

«Ви не знайдете такого міста в Україні, де б почалася реалізація подібного проекту», – наголосив Міністр.

Він також підкреслив, що від здатності управління на місцях у громадах залежить підтримка не лише на рівні Кабінету Міністрів, але й міжнародних організацій.

Водозабезпечення – одна з ключових проблем Маріуполя. Цей проект покликаний вирішити питання використання альтернативного джерела водопостачання, мінімізувати втрати води і поліпшити її якість. Ним передбачається будівництво фільтрувальних станцій, водозаборів та оновлення застарілої мережі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут