Громади Донеччини заробили на оренді землі більше 100 млн гривень

0
101

За 2018 рік десять громад Донеччини отримали від плати за землю 108,9 млн гривень – 17,5 % від власних надходжень податків та зборів.

Плата за землю є другою за розміром у складі власних надходжень громад, повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, – повідомляє Бізнес-СХІД.

Лідерами, які найбільше заробили на землі грошей, стали дві сільські громади –  Шахівська  ОТГ (1258 грн з га) та Андріївська ОТГ (1121 грн/га).

Найнижчі показники у Званівської громади, де з гектару землі було отримано 66 гривень та у Іллінівської – 81 гривня з 1 гектару.

В міських громадах цей показник коливається від 111 грн/га.

«З метою збільшення надходжень до бюджету плати за землю, важливо провести систематизацію даних щодо платників та об’єктів оподаткування, проаналізувати наявну базу договорів оренди землі і власників земельних ділянок, щоб запобігати втратам бюджету, внаслідок уникнення землевласників та землекористувачів від сплати за землю», – відмітив радник з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС Сергій Івахнін.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут