Сб. Січ 28th, 2023

Три місяці триває курс із соціального підприємництва SE-youth для школярів. Їх двадцятеро. Вони із різних міст Донеччини та Луганщини. І всі вони прагнуть заснувати власний бізнес із користю для громади.

Курс проводить краматорська громадська організація “Shift”, яку очолює 11-класник Микита Копильцов. Хлопець критикує систему середньої освіти та наполягає на її вдосконаленні. Говорить, що знання, які дають в школі вже не актуальні і у реальному житті мало кому стануть у нагоді. Принаймні, прогресивним підліткам, які прагнуть змінювати цю країну на краще.

Микита Копильцов разом із учасниками школи генерують ідеї

До школи соціального підприємництва запросили не менш амбітних старшокласників з Донецької та Луганської областей. Вони з’їжджаються до Краматорська раз на місяць, аби пройти чотириденний інтенсив і отримати домашнє завдання. Із підлітками працюють тренери зі всієї України, які дають не просто теоретичні знання. На їхню думку, це дещо більше.

– Наша мета – розвинути творчу впевненість підлітків, посприяти підвищенню їх ініціативності та свідомого прийняття відповідальності. Тому ми так багато уваги приділяємо психологічним аспектам підприємницької діяльності. Бо з великим багажем теоретичних знань далеко не підеш, якщо немає мотивації та впевненості, – говорить Олена Кучерук, координаторка та тренерка курсу.

Програма курсу побудована так, що діти більше практикують, ніж вивчають. Замість теорії їм дають реальні завдання, які стоять перед кожним підприємцем, і інструменти для їх виконання. Навчають методикам, які використовують бізнес-гуру всього світу і про які часто забувають або не знають деякі підприємці-початківці.

Підлітки опановують прогресивні методики менеджменту проектів

– Наприклад, метод дизайн-мислення полягає в тому, що якщо ідея приречена на провал, то хай провалиться одразу. Тобто ми спочатку створюємо прототип ідеї, тестуємо його, якщо щось іде не так – ідемо в народ і збираємо відгуки, змінюємо. Бо краще помилитися дешево і одразу, ніж запускати у виробництво те, що може не спрацювати, – пояснює тренерка з дизайн-мислення Ганна Гладка.

Робота “в полях” – аналіз думки потенційних споживачів

Крім практичних знань про бізнес і проектний менеджмент, підліткам потрібна емоційна стабільність, – стверджують організатори курсу з підприємництва. Бо, на їх думку, це не менш важливо – розуміти себе, свої сильні та слабкі сторони, вчитися будувати стосунки у команді та знаходити компроміси з партнерами.

– Емоційний інтелект – це здатність людини усвідомлювати власні емоції та керувати почуттями для вирішення певних задач. Розвинутий емоційний інтелект підвищує впевненість у собі та здатність працювати над помилками. Дає можливість створювати позитивну динаміку в команді та атмосферу для продуктивної роботи, – пояснює Уляна Єгорова, відповідальна за лекційну програму курсу. 
Практичні заняття – обов’язкова частина, бо, за словами організаторів, треба брати – і робити, своїми руками. Так підлітки відпочивають думками, надихаються роботою, усвідомлюють нюанси виробництва. На першому модулі майбутні підприємці виготовляли блокноти із власним дизайном у дерев’яній обкладинці та шили поясні сумки із старих речей. Досвідом з молоддю діляться власники соціально відповідального бізнесу.
Воркшоп з обробки дерева
Капіталіна Пасікова, приїхала зі Слов’янська провести дітям воркшоп. Говорить, що піклується екологічною ситуацією у регіоні та в Україні в цілому, саме тому шиє виключно із старих речей, які тільки засмічують середовище.
– Але я сама не впораюся. Тому мені важливо ділитися досвідом, аби якнайбільше людей підтримали ідею і просували такий підхід до бізнесу, – пояснює власниця відповідального бізнесу.
Воркшоп з шиття поясних сумок зі старих речей
У молоді попереду ще два модулі занять, після чого вони презентують власні проекти на відкритому форумі в березні.

Проект підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та громадські організації Міцна громада та School of ME.

 

Каріна Єфремова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *