Сб. Лют 4th, 2023

Оперативні розробки тривали рік. Засідку було влаштовано на місці чергового нальоту. 4 зловмисників встигли заволодіти 2 мільйонами гривень, коли подальші їх дії заблокував спецпідрозділ КОРД. Наразі усі перебувають у слідчому ізоляторі. 

Місяць стеження, детальний запис розпорядку дня жертви, фіксація кожного пересування, відслідковування прибутків, чіткий розподіл обов’язків – план нападу був ретельно спланований, відшліфований і не мав дати жодного збою. Завчасно зловмисники під приводом клієнтів обміняли у потерпілого незначну суму грошей, а в момент розбою «замовили джек-пот» – на зустріч валютник привіз 2 мільйони гривень. Угода відбувалася у темному безлюдному місці – ще один спосіб маскування, однак під час обміну вони були не одні. Вихопивши з рук потерпілого пакет з грошима, підозрювані встигли зробити лише кілька кроків, коли були заблоковані та затримані поліцейським спецназом.

Щодо їх осіб – чоловіки віком від 42 до 53 років, один з яких раніше засуджений. Двоє – мешканці Слов’янська, інші – вихідці з Херсону та РФ.

Схема була відточена за кілька років, проте останні 12 місяців вони знаходились під «прицілом» оперативників управління стратегічних розслідувань. Поліцейські ретельно документували банду, а останні кілька місяців готувалася спецоперація із затримання. «Взяти» їх вирішено було на гарячому після чергового нальоту.

Під час обшукових заходів за місцем мешкання одного із затриманих та у схованці між гаражами було виявлено пістолет Макарова, який за базами даних МВС значиться викраденим з обласного управління поліції у Криму, та 2 обрізи, які зловмисники прихопили із собою під час іншого розбійного нападу. Крім того, у якості речового доказу вилучено автомобіль, на якому пересувалося угрупування.

Наразі підслідних затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм інкримінується ч.4 ст.187 «Розбій» Кримінального кодексу України. Кримінальне провадження здійснюється за процесуального керівництва прокуратури Донецької області.

Тривають невідкладні слідчі дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *