Правоохоронці Об’єднаних сил припинили злочинну схему викрадення військового майна

У відповідності до рішення Командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва були встановлені відомості щодо злочинної діяльності. Військова прокуратура Об’єднаних сил, отримавши зазначені відомості, діяла швидко та ефективно.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС.

Так, військовою прокуратурою Луганського гарнізону зі складу Об’єднаних сил, спільно з представниками Національної поліції України, в районі проведення операції Об’єднаних сил задокументовано та припинено злочинну схему викрадення військового майна – пального посадовими особами однієї з військових частин. Досудове розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 368 КК України проводиться слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань.

Зокрема, було встановлено, що помічник начальника тилу однієї з військових частин капітан Б., діючи організованою групою з ФОП Ш. і В., з метою особистого збагачення, розробили злочинну схему, відповідно до якої капітан Б. систематично та безпідставно списував пальне з обліку військової частини.

Отримані надлишки пального капітан Б. та цивільні особи Ш. і В. вивозили з охоронюваної території військової частини за допомогою цивільних вантажних автомобілів. У подальшому військове пальне цивільні особи завозили до гаражного боксу стоянки у місті Сєверодонецьк, де організували точку продажу палива кінцевим споживачам.

Попередньо встановлено, що у період з грудня 2018 року по квітень 2019 року співучасниками було викрадено та реалізовано військового палива об’ємом понад 70 тонн на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень.

16 квітня 2019 військовою прокуратурою Луганського гарнізону зі складу Об’єднаних сил, спільно із співробітниками УЗЕ у Луганській області ДЗЕ НП України, за участю КОРД ГУ НП в Луганській області, після викрадення з території військової частини пального у кількості двох тон та завезення їх до місця продажу, в порядку вимог ст. 208 КПК України, затримано одного з виконавців злочину громадянина В. Під час проведення обшуків виявлено та вилучено військового палива загальним об’ємом понад три тони, ємності для викрадення та зберігання палива, виготовлену кустарним способом заправну колонку, чорнові записи обліку реалізованого військового палива.

Окрім того, 17 квітня 2019 після безпосереднього розподілу між учасниками організованої групи коштів, отриманих від реалізованого військового палива, з яких капітаном Б. було отримано 40 тисяч гривень, останнього було затримано в порядку ст. 208 КПК України.

За результатами слідчих дій буде вирішено питання щодо повідомлення затриманим про підозру, обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та відсторонення капітана Б. від займаної посади. Слідчі дії тривають.

Той, хто стає на кримінальний шлях, має знати: “Скоїв злочин – за грати!”

Командування Об’єднаних сил продовжує роботу з викорінювання злочинності.

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут