Виставка газет нагадала про життя Донеччини у дев’яності роки

«Періодичні видання минулих років» – виставка з такою назвою відкрилася в центральній міській бібліотеці імені М.Петренка, що в Слов’янську.

Колекцію газет зібрав ветеран журналістського цеху Василь Чорнобровий. На виставці представлені періодичні видання, які свого часу виходили у Слов’янську. Серед них «Слов’янський курорт», «Слов’янська правда», «Панорама тижня», «Педагог», «Слов’янськ футбольний», «Енергія», «Святогірський листок» і багато інших.

Має Василь Чорнобровий і насправді рідкісні екземпляри, які мають історичну цінність. Наприклад, газета «Менора» – газета єврейської громади Слов’янська. Цікаво, що видавалася «Менора» українською мовою.

Унікальність колекції надають так звані «багатотиражки», що друкувались на підприємствах Слов’янська, Святогірська, Миколаївки.

Здивували гостей виставки і ціни на газети. На одних екземплярах стояла ціна 2 копійки, а на інших – 50 тисяч карбованців!

Своїми враженнями про виставку поділився член Національної спілки журналістів України, краєзнавець Віктор Скрипник:

«Багато видань вже стали історією, але є ті, які пройшли випробування й існують в даний час. Газети 20-річної давнини нагадують, що було в нашому житті. Мені здається, що ця виставка — величезна тема для роздумів».

Дійсно, старі газетні сторінки – це документальна розповідь про час, людей, історію нашого краю, про буремну епоху, в якій ми живемо.

Віра Ільїна

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут