Сильні жінки Донеччини: результати всеукраїнського конкурсу

На всеукраїнському фотоконкурсі «Руйнуючи стереотипи: сильні жінки моєї громади» обрали 25 найкращих фотографій. Чотири з них – історії жінок з Донецької області.

Цей фотоконкурс проводився за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” з метою розширення можливостей для жінок. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування. Загалом на всеукраїнський конкурс надіслали майже 700 світлин. Кожна історія – про виклики в повсякденному та робочому житті, які приймають сучасні жінки. До 25 найкращих фотографій, які були визнані переможцями в конкурсі, відібрали чотири роботи з Донецької області. Іх авторки – теж жінки, обидві Тетяни.

Тетяна Папуш, співробітниця секретаріату Маріупольської міської ради, надіслала на конкурс фото, де зображені чоловік та жінка в інвалідних візках. Свою роботу авторка назвала «Ми всі рівні». «Це про ґендерну рівність, про рівність людей, незважаючи на їх стан здоров’я», – розповідає Тетяна.  Цей момент вона зафіксувала під час святкового заходу «Ми всі рівні», який відбувався в місцевому ПК «Металург».

Героїнею світлини стала Ірина Якименко. Момент щирої радості від зустрічі з Олегом Савіним, колегою з товариства осіб з інвалідністю «Джерело надії», став темою для фото. Ірина веде активну громадську діяльність, вона відзначена титулами «Міс жіночність Донбасу» і «Леді досконалість Маріуполя», є переможницею спортивних змагань, вокальних конкурсів та фестивалів для людей з інвалідністю.

До речі, Тетяна Папуш уже вдруге бере участь у фотоконкурсі від Програми “U-LEAD з Європою”, і вдруге її робота потрапляє до переліку найкращих фото, нагадують у Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування. Минулого року це була світлина «Всередині себе ми всі одного віку».

До фіналу нинішнього  фотоконкурсу  увійшли ще три світлини з жінками – їх авторка Тетяна Петрушкіна теж з Маріуполя. Вона дизайнерка, фотограф та журналістка. В такому конкурсі брала участь вперше. До фіналу пройшли ті світлини, які зображують  сильних жінок у різних сферах життєдіяльності.

Діана Берг стала героїнею світлини «Мистецтво – не заради лише мистецтва». Вона директорка маріупольської  арт-платформи «ТЮ!», право захисниця, колумністка, а також ідейна натхненниця руху 2014 року «Донецьк – це Україна». Разом з однодумцями з «ТЮ!» відстоює права жінок, ЛГБТ-спільноти, людей з інвалідністю, організовує мистецькі акції і виставки на соціальні теми.

Лідія Муглі – героїня фото «Жінки до політики!». Вона – активістка, колишня членкиня виконкому, чиє виключення з виконкому  називали наступом на свободу громадськості. Жінка  докладає чимало зусиль, аби жіночий активізм зростав у її рідному місті.

Євгенія Іванченко – інспектор із зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Донецькій області. В свій робочий і позаробочий час невтомно працює задля безпеки на вулицях Маріуполя, бере участь в багатьох заходах, покликаних роз’яснити населенню права та обов’язки громадян, а також принципи взаємодії громади міста з поліцією. «Немов у голлівудському фільмі» назвала авторка світлину з дівчиною-поліцейським.

«Маріуполь може пишатись кожною з них. Це наша спільна перемога! – ділиться враженнями Тетяна.  – Цей конкурс допоміг усій Україні побачити внутрішню силу та красу наших жінок».

За повідомленням організаторів фотоконкурсу, авторів 25 кращих світлин запросять до Києва на церемонію нагородження, яка запланована на 20 вересня.

За інформацією Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою»

 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут