Сб. Лют 4th, 2023

У рамках проекту «Жестова мова для поліцейських» дільничні офіцери, інспектори ювенальної превенції й патрульні Слов’янська та Лимана пройшли курс навчання та склали іспит з жестової мови й дактилю (пальцевої абетки).

Програмою розвитку ООН за участю Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» реалізовано проект «Жестова мова для поліцейських».

Навчальний курс пройшов на базі Центральної бібліотеки в Слов’янську. Заняття для поліцейських проводила перекладач – дактилолог Українського товариства глухих УТОГ м. Слов’янськ Римма Веніамінова.

«Знання базової жестової мови – це можливість виявити повагу до людини. Дуже рада, що допомогла поліції знайти спільну мову з громадянами із вразливих груп. Дякую керівництву поліції і моїм учням – поліцейським, які розуміють необхідність встановлення контакту з громадянами з вадами слуху та мовлення», – зазначила Римма Веніамінова.

Навчання сурдоперекладу проводилося протягом 2,5 місяців невеликою групою. Це дозволило кожному учню ретельно відпрацювати постановку руки, жестів, артикуляцію. Коло тем – найнеобхідніше: суспільне життя, безпека, місто, медицина тощо.

Завершився тренінг іспитом, на якому були присутні працівники Українського товариства глухих, які є носіями жестової мови та добре володіють нею. Найвідповідальнішим завданням було поспілкуватися з людьми, що не чують, які теж були присутні на іспиті.

Проект дозволив працівникам поліції набути навичок і вмінь необхідних у роботі з людьми із вразливих груп (з різними формами інвалідності).

Слов’янський відділ поліції Донецької області

 

Від admin-tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *