Внутрішньо переміщені особи почнуть отримувати житло

У Слов’янську за 3,4 мільйона гривень придбають десять квартир для переселенців


Міністерство з питань тимчасово окупованих територій погодило Слов’янську участь у програмі придбання житла для ВПО на вторинному ринку. Якщо все піде, як заплановано, то до кінця року переселенці отримають у користування десять двокімнатних квартир.

Як поінформувала начальник управління комунальної власності Слов’янської міськради Людмила Скиба, запит на отримання фінансів для придбання житла міська влада направляла в Кабмін ще навесні. На той момент передбачалося, що половина необхідної суми надійде з державного бюджету, а половину доплатить місто.

Аналогічна програма буде реалізовуватися й на рівні Донецької ОДА, звідки вже було надіслано повідомлення про можливе співфінансування державного проекту. Отже, цілком можливо, що здійснювати витрати на придбання квартир Слов’янську не доведеться.

Втім, для того, щоб розпочати процес, сесія Слов’янської міськради повинна спочатку затвердити документ, який регламентуватиме порядок придбання житла на вторинному ринку. Після цього в дію вступить спеціально створена комісія, яка буде вивчати об’єкти нерухомості з точки зору їх відповідності вимогам.

Розподіл квартир серед зареєстрованих у Слов’янську ВПО буде проводитися згідно з розробленою Урядом постановою. Наразі йдеться лише про можливість придбання житла. Оскільки в держбюджеті кошти на цільову субвенцію для Слов’янська закладені на поточний рік, то встигнути з купівлею квартир необхідно до кінця грудня.

Додамо, що квартири переселенцям передбачається давати на умовах оренди. Стандартний термін договору – 1 рік. Комунальні послуги мешканці будуть оплачувати самостійно.

Віра Ільїна

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут