У Покровську презентували проект «Щедрик парк»

У Покровську в кінотеатрі «Мир» пройшла презентація масштабного проекту «Культурний простір «Щедрик парк», присвяченого всесвітньо відомому композитору Миколі Леонтовичу, який з 1904 по 1908 рік жив і працював на станції Гришине (нині – Покровськ). 

Культурний простір «Щедрик парк» буде охоплювати територію від колишнього селища залізничників (сьогодні – селище динасового заводу) до центральної частини Покровська. У приміщенні колишнього залізничного училища, в якому викладав Леонтович, планується створити музей композитора. На місці кінотеатру «Мир» з’явиться культурно-музейний комплекс «Щедрик парк».

Будівля кінотеатру буде виглядати як всесвітньо відомий концертний зал «Карнегі-хол» у Нью-Йорку. Саме там, 5 жовтня 1922 року, під час гастролей Української Республіканської Капели (УРК) під керівництвом Олександра Кошиця в Америці вперше прозвучав «Щедрик» Миколи Леонтовича. У грудні минулого року Верховна Рада України підтримала ініціативу Покровської міської ради – відзначити 100-річчя створення УРК на державному рівні в 2019 році.

В урочистій презентації проекту «Щедрик парк» взяли участь керівництво Покровська, екс-міський голова – народний депутат України Руслан Требушкін, депутати міської ради, керівники шкіл, учні, представники трудових колективів, підприємці, військовослужбовці, почесні гості Покровська.

«Три роки тому наше місто було перейменовано в Покровськ, і це дало поштовх до пошуку нових елементів його розвитку. Одним із них стало рішення увічнити пам’ять видатного українського композитора, автора всесвітньо відомого «Щедрика» Миколи Леонтовича, – зазначила в.о. Покровського міського голови Ірина Сущенко. – Ми впевнені, що цей бренд не тільки посилить впізнаваність нашого міста і збереже його історичну спадщину, а й дозволить залучити додаткові інвестиції для створення робочих місць, розвитку інфраструктури».

Ім’я Леонтовича об’єднує Покровськ з містом Тульчин Вінницької області – з минулого року це міста-побратими. Почесним гостем презентації став письменник-краєзнавець з Немирова Вінницької області Микола Денисенко – дослідник біографії Леонтовича. Пісьменнику було вручено сертифікат на фінансову підтримку видання його рукопису – чотиритомника «Щедрик».

На заході виступили народний вокально-хоровий колектив «Веселка» з Маріуполя і хор викладачів Покровської музичної школи імені Леонтовича «Натхнення».

У рамках проекту по увічненню пам’яті Леонтовича з ініціативи мерії був випущений тематичний шкільний щоденник. Кожен учень міста отримає його на святі першого дзвоника 2 вересня, а в цей день щоденники роздали всім учасникам презентації.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут