Нд. Чер 4th, 2023

Сіверська та Соледарська міські ОТГ стали першими громадами, яким експертний супровід під час написання Стратегії соціально-економічного розвитку надавав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Наступним етапом підтримки громад став супровід сільських ОТГ – минулого року експерти Донецького ЦРМС допомагали з розробкою Стратегії Іллінівській та Андріївській громадам. Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС, входив до складу робочої групи, супроводжував усі етапи розробки та затвердження обох стратегій.

Важливим було розібратись зі стратегічним баченням громади. У затверджених документах визначили наступне:

Іллінівська громада – самодостатня та активна громада відповідальних, ініціативних людей; з якісними дорогами та розвиненою інфраструктурою, з сприятливим інвестиційним кліматом, де працює та розвивається бізнес. Мешканці громади проживають в комфортних і безпечних умовах та мають доступ до якісних соціальних та адміністративних послуг.

Андріївська громада – степова перлина східної України, розташована на багатих родючих землях з покладами глини, водоймами, рідкісними рослинами, запасами цілющої джерельної води, з урочищем, що виглядає космічною квіткою з  балок та лісів, процвітаюча, екологічно чиста, красива громада, з розвиненим сільським господарством, освітньою, медичною та побутовими сферами, з умовами для розвитку зеленого туризму та оздоровлення, культури і духовності, з Свято-Сергієвським монастирем, де мешкають дружні, гостинні, працьовиті, заможні, молоді та здорові люди.

Під час розробки стратегії громади склали план реалізації обраних стратегічних та операційних цілей. Спочатку – на три роки, щоб була можливість проаналізувати результати та оновити подальші кроки. Іллінівська та Андріївська громади активно втілюють у життя план реалізації стратегії, залучаючи ресурси місцевого бюджету, інфраструктурну субвенцію, ДФРР та інші джерела надходження.

В Андріївській громаді за кошти інфраструктурної субвенції утеплюють будівлю дитсадка. Іллінівська громада вирішила спрямувати субвенцію на капремонт вуличного освітлення. За державні гроші в Іллінівській ОТГ завершують будівництво двох сільських амбулаторій. Андріївська ОТГ за кошти місцевого бюджету розпочала капремонт адмінбудівлі сільської ради.

«Усі ці  проекти включені до плану реалізації стратегії. Отже, громади поступово та впевнено рухаються у стратегічному розвитку своїх територій», – зазначає Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС.

За сприяння Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування підготувала Олена ГЕНШЛЕР

 

Від admin-tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *