Для сільських голів пройшов тренінг «Майбутні старости: нові виклики»

Сільські голови Мангушського, Волноваського та Мар’їнського районів стали учасниками дводенного тренінгу «Майбутні старости: нові виклики». Організатором заходу виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Голови сільрад у майбутньому будуть старостами, на території цих районів потенційно можуть бути створені Мирненська, Хлібодарівська, Волноваська, Ольгинська, Угледарська та Мангушська громади. Разом з експертами Донецького ЦРМС учасники заходу обговорили новий етап реформи –  формування районів та завершення створення ОТГ.

З Максимом Ткачем,  радником з питань децентралізації, розбирались з організаційними процесами, які треба пройти після створення об’єднаної громади, в тому числі – припинення діяльності рад шляхом приєднання до ради адміністративного центра громади. Обговорили кадрові питання, в який момент депутати втрачають повноваження, а рада ліквідується не тільки  як орган, що приймає рішення, а як юридична особа – такий статус залишається, поки не буде завершена вся реорганізація.

Сергій Івахнін, директор Донецького ЦРМС, розповів про  фінансову децентралізацію, податки, які будуть отримувати громади після об’єднання, яку інформацію місцеве самоврядування зможе отримувати від фіскальної служби, щоб мати вплив на отримання податків з території.

Андрій Рябуха, радник з юридичних питань, познайомив учасників заходу з особливостями правового статусу старости, чим ці посади відрізняються від посади голови, які документи треба ухвалити, щоб прописати повноваження та обов’язки старост. Дискутували щодо можливостей надання старостами окремих нотаріальних послуг у селі. Під час практичного завдання сільських голів розділили на групи і вони планували майбутню структуру виконавчих органів ОТГ.

Публікується за інформацією Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою»

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут