Війна завершиться тоді, коли буде похований останній солдат, – генерал Наєв

3 вересня, в Києві у Національному військово-історичному музеї Збройних Сил України відзначено 5-річчя створення та початку реалізації гуманітарного проекту Збройних Сил України “ЕВАКУАЦІЯ 200”.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Генерального штабу ЗСУ в Facebook.

2014 року Управлінням цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України (СІМІС) започатковано проект “ЕВАКУАЦІЯ 200”. Його реалізують спільно з іншими силовими структурами та цивільними організаціями: вживають заходів з пошуку тіл загиблих військовослужбовців в районі проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил), їхньої евакуації та транспортування до закладів судово-медичної експертизи. У подальшому – до місць остаточного поховання.

Як повідомив начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов, протягом 2014 року віднайдено тіла близько 2000 загиблих військовослужбовців. З них 475 вивезено з непідконтрольної території України. 500 військовослужбовців вважалися безвісти зниклими. Протягом наступних років, завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, правоохоронних органів, експертних служб та громадських організацій кількість безвісті зниклих зменшилася до 70.

Підсумовуючи п’ять років кропіткої та самовідданої роботи, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що Збройним Силам вдалося, не маючи попереднього досвіду, напрацювати необхідну нормативно-правову базу, організувати взаємодію із центральними органами виконавчої влади і правоохоронними органами та створити дієву, ефективну систему пошуку зниклих безвісті та евакуації тіл загиблих.

– Задля виконання важливої місії зі вшанування полеглих воїнів ми робимо все можливе, аби ім’я кожного з них залишилося в історії нашої держави. Війна завершиться тоді, коли буде похований останній солдат, – нагадав присутнім генерал-лейтенант Сергій Наєв

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут