Які гроші перестануть приймати в Україні: залишилися тижні

У жовтні українців очікують відразу два грошових нововведення. По-перше, перестануть приймати копійки номіналом одна, дві і п’ять копійок. По-друге, з’явиться нова купюра.

Копійки краще обміняти – в будь-якому українському банку їх прийматимуть до 20 вересня. В Ощадбанку, ПриватБанку, “Авалі” – до 30 вересня 2022 року. Ті, хто не встигнуть здати дрібняки, більше не зможуть їх використати за призначенням.

“Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5-ти, 25 копійок поки залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розплачуватися”, – пояснили в НБУ.

З’явиться купюра номіналом в 1000 гривень. Глава НБУ Яків Смолій, презентуючи нововведення, пояснив: номінальні доходи українців збільшилися, гривня втратила частину своєї вартості, тому вже немає сенсу друкувати одну, дві, п’ять гривень. Вони швидко зношуються, а реальна купівельна спроможність цих купюр низька.

“З огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже практично не використовують монети дрібних номіналів, зате з’явилася потреба в банкноті найвищого номіналу, ніж 500 гривень”, – зазначає регулятор.

Купюри 1, 2 і 5 гривень служать лише близько року, підрахували в Нацбанку. Для порівняння: 500 гривень, які рідше використовують і до яких дбайливо ставляться, можуть “прожити” до 8 років. Поступово “папірці” зношуються, Національний банк забирає їх з обороту і друкує нові. На друк, а це складний процес з декількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж “коштує” купюра.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут