З вірою у майбутнє пам’ятаємо про минуле

У селі Роздолівка пройшов етно-фестиваль «Лемко-мозаїка».

8 вересня 2019 року Україна вперше на державному рівні вшановувала пам’ять депортованих з Лемківщини та Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. Зрозуміло, що Донецька область не стала виключенням. Етно-фестиваль «Лемко-мозаїка», що пройшов у селі Роздолівка, зібрав гостей зі всього Бахмутського району.  У цьому селі майже 80% населення є переселенцями чи нащадками переселенців. Отже, сучасники вирішили вшанувати пам’ять про трагічні події 75-річної давнини. Водночас метою фестивалю було показати, що життя продовжується, і культура Бойків та Лемків стала вже невід’ємною частиною культурного нашарування етносів Донеччини.

Захід був організований ГО «Чарівні Руни» спільно з Донецькою облдержадміністрацією та Соледарською громадою і присвячений 75-м роковинам початку депортації українців з Лемківщини та Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

Організаторка етно-фесту Юлія Тимчак зазначила:

«Майже рік тому ми подали заявку на обласний конкурс для інститутів громадянського суспільства. Цей проєкт, що має назву «Лемківська мозаїка» і направлений на популяризацію етносів української нації, зокрема Лемків та Бойків, переміг. Тепер ми щороку будемо проводити урочисті заходи, присвячені цій пам’ятній події, в селах Роздолівка, Верхньокам’янське і Званівка, які стали місцями компактного проживання Бойків та Лемків на Донеччині. Для людей старшого віку ці події, звісно, є трагедією, але для нас, їх нащадків, це можливість показати, що Донбас збагатився нашою культурою».

На урочистих заходах, присвячених 75-м роковинам початку депортації українців з Лемківщини та Західної Бойківщини у післявоєнні роки, побувала директор департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Наталія Чукова. Вона побажала присутнім миру, успіху, процвітання та подякувала вчорашнім переселенцям за їх величезний внесок в історію Донеччини, яка вже стала для нас всіх рідною домівкою.

Варто додати, що на заході було багато дітей та молоді з Соледарської, Бахмутської, Іллінівської та Званівської громад.  Для них на площі біля Роздолівської сільради організували майстер-класи з шиття ляльок-мотанок, виготовлення дерев’яних блокнотів, фотомагнітів, розпису, а також атракціони. Наголос теж зробили на демонстрації національного одягу.

Роман БАЛАБОЙКО

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут