Бахмут готується прийняти першу мистецьку резиденцію

Мистецький проект «Дифузії» збирає і привозить на Донеччину художників з Європи, які вивчають нові міста, спілкуються з громадою та відтворюють свої враження в картини. Ці роботи залишаються у містах і створюють базу сучасної культурної спадщини.  Цього року митці з Німеччини, Італії та України готові приїхати до Бахмута.

Арт-резиденції – це сучасна форма культурного процесу, яка стає все більш популярною в світі. Художники з великих міст і різних частин світу приїжджають у різні регіони земної кулі, де контактують з місцевим населенням на своїй власній свіжій хвилі і знаходять натхнення серед явищ або архітектури.

 

Програми мистецьких резиденцій – поширена практика у всьому світі. Вже кілька років вона активно імплементується в Україні різними державними та приватними інституціями та організаціями. Завдяки цим програмам у конкретному місті з’являється можливість знайомити широке коло людей із особливостями локацій. Для місцевих громад – це шанс розповісти про привабливі сторони своїх територій, зробити промоцію місту у підтримку туризму та формування позитивного іміджу.

Мешканці Бахмута вже знайомі з роботами художників з проєкту «Дифузії». Керівник проєкту – художник з Німеччини Алан Маєр. Куратор – художник Олена Клочко, яка нещодавно повернулась до Бахмуту пiсля років, проведенних за кордоном. Вони презентували виставку сучасного мистецтва в Бахмутському краєзнавчому музеї. Це були роботи, створені минулого року під час резиденції у Краматорську.

«У процесі резиденції художники пишуть картини просто на вулицях міста в обраних ними локаціях. Взаємодіючи з усіма бажаючими, від школярів до пенсіонерів, передаючи свої знання в процесі створення власних творів. У резиденції беруть участь освічені художники, які закінчили такі заклади як Берлінська чи Мюнхенська художні академії, або ж люди зі своїми унікальним напрацюваннями, випробуваними в міжнародних арт-проектах і резиденціях», – розповідає Олена Клочко.

Крім написання пейзажів з краєвидами міста й портретів місцевих жителів, фото-
і відеозйомки, художники проводять «круглі столи» з презентаціями своїх творчих методів і подій міжнародного арт-процесу, в яких вони брали участь, а також майстер-класи та інші види взаємодії з місцевим населенням будь-якого рівня достатку й освіти.

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут