Моніторингова місія ООН ініціює розробити законопроект про нацменшини і корінні народи в Україні

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликає Кабінет міністрів у пріоритетному порядку розробити законопроект про права національних меншин і корінних народів.

Про це заявила глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер на прес-конференції в Києві, представляючи доповідь про ситуацію з правами людини в Україні в період з травн-серпнь 2019 року, – повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Вступив в силу закон, який посилює роль української мови як державної. Для того, щоб забезпечити справедливий баланс між захистом прав меншин, свободою вираження поглядів і заохоченням державної мови як інструменту єднання суспільства, ми закликаємо Кабінет міністрів у пріоритетному порядку розробити із забезпеченням інклюзивності та на основі консультацій закон про права національних меншин і корінних народів”, – сказала Матильда Богнер.

Нагадуємо, 16 липня 2019 року набрав чинності закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Низка положень набере чинності пізніше. Закон передбачає штрафи за порушення закону про забезпечення функціонування української мови, однак глава профільного комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький наголосив, що норми про адміністративну відповідальність почнуть діяти через три роки. Щоб отримати українське громадянство, необхідно буде підтвердити “відповідний рівень” володіння українською мовою. Необхідний рівень буде встановлювати Національна комісія зі стандартів державної мови. Українською мовою повинні будуть володіти чиновники всіх рівнів, судді, правоохоронці, військовослужбовці-контрактники, співробітники сфери освіти, медичної сфери, посадові особи державних і комунальних підприємств, адвокати, нотаріуси.

Мовою освітнього процесу буде українська, але держава буде сприяти вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської. Держава буде також забезпечувати використання державної мови у сфері культури. Мовою телебачення і радіомовлення буде українська. Збільшено квоти використання української мови на ТБ і радіо. Сфера обслуговування, відповідно до закону, буде працювати на українській мові. Однак на прохання клієнта його персональне обслуговування можливо на іншій мові. Аналогічна ситуація і зі сферою охорони здоров’я.

Закон про українську мову передбачає прийняття через півроку законодавства про мови національних меншин і корінних народів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут