У Києві показали фото сильних жінок Донеччини

У Києві, в фойє станції метро «Золоті ворота», відкрилася виставка фоторобіт конкурсу «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади».  Світлини присвячені питанням ґендерної рівності у громадах.

«У кожного з нас є свої переконання та бачення, які визначають чоловіка чи жінку й те, що повинен робити чоловік, а що жінка. Чи не краще зосередитися на тому, що найкраще визначає кожного з нас, незалежно від статі, як ми долучаємося до створення кращого світу, в якому рівні права і можливості, доступ до будь-яких благ є для всіх, незалежно від того, чоловік ви чи жінка», – сказала на відкритті виставки керівниця відділу секторальних реформ Програми U-LEAD з Європою Аня Фішер.

Вона зазначила, що говорити про роль жінки важливо, бо жінки відіграють велику роль у становленні своїх громад. Оскільки в Україні відбувається децентралізація й багато повноважень передається на місця, то врахування інтересів жінок, залучення їх до процесів ухвалення рішень на місцях стає дуже важливим.

Мета фотоконкурсу – пояснити, що ґендерна рівність є першим фундаментальним принципом прав людини та її цінностей, і також значною мірою сприяє добробуту суспільства, оскільки вона дає жінкам можливість реалізувати свій потенціал у всіх сферах життя.

 «Було отримано майже 700 дивовижних світлин на фотоконкурс. Приголомшливі фотографії зафіксували незліченну кількість захоплюючих моментів того, як сучасні жінки приймають виклики у повсякденному та робочому житті», – зазначила Аня Фішер.

На відкритті виставки відзначили нагородами переможців. Так, перше місце посіла світлина фотографа Ігоря Протченка «Тендітна ззовні — сильна всередині».

Друге місце, за рішенням журі, отримала робота Ігоря Небави «Невловима пташка» про тренерку футбольної команди Аліну, яка є активною учасницею спортивних змагань і призеркою чемпіонатів.

На третьому місці – робота фотографа Тетяни Петрушкіної «Жінки до політики». На світлині зображено громадську активістку з Маріуполя Лідію Муглі.

Всеукраїнський конкурс «Руйнуючи стереотипи: сильні жінки моєї громади» пройшов з 21 травня по 18 червня. Загалом журі отримало понад 700 світлин з усіх регіонів України.

Віра Ільїна

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут