Вт. Бер 28th, 2023

26 вересня 2018 року офіцерами цивільно-військового співробітництва в рамках стратегічного проєкту «Допомога Схід» було здійснено передачу гуманітарної допомоги медичного призначення на суму 412 тисяч гривень до Нижнянського обласного психоневрологічного диспансеру, що розташований у безпосередній наближеності до ліні зіткнення.

 

Соціальний заклад знаходиться в Попаснянському районі, що на Луганщині.

Відстань до передових позицій: 5-6 километрів.

Військові опікуються Нижнянським ОПНД з 2018 року, від самого початку ООС. Саме тоді генерал-летенантом Сергієм Наєвим на посаді Командувача Об’єднаних Сил було започатковано стратегічну ініціативу «Допомога Схід» — багатопрофільну та різнопланову програму цілеспрямованих дій щодо допомоги мирним мешканцям Донецької та Луганської областей. У цьому році проект «Допомога Схід» підтриманий начальником Генерального штабу-Головнокомандувачем ЗСУ генерал-лейтенантом Русланом Хомчаком. Проект  об’єднав військові підрозділи, військово-цивільні адміністрації, гуманітарні, транспортні та благодійні організації.

Цього разу до закладу передано:

  • ліжка медикалізовані,
  • ортопедичні матраси,
  • приліжкові столики для харчування,
  • медичні розхідники,
  • одноразові медичні інструменти,
  • набори для медичних втручань,
  • спеціалізований одяг для пацієнтів.

Найстаріша будівля на території Нижянського обласного сихоневрологічного інтернату датується ще 1900 роком. До Другої світової війни на цьому місці функціонував дитячий будинок. Після закінчення війни на базі інтернату було засновано будинок для інвалідів і постраждалих в війну, а вже в 1968 році заклад було перепрофільовано в психоневрологічний інтернат. Зараз у закладі на постіному лікуванні знаходиться 155 важкохворих людей, 28 з них взагалі ніколи не встають з ліжка. «Для нас дуже важлива підтримка нашіх військових, дякуємо їм, що не залишають нас», — говорить керівник закладу Тетяна Осьміна.

«Це вже четвертий раз, коли ми, українські військові, допомагаємо Нижнянському обласному психоневрологічному диспансеру. Передові позиції тут майже поруч… А в закладі утримуються дуже хворі люди. Вони не вибирали своєї долі. Тому ми й приходимо на допомогу. Бо своїх у  труднощах не залишаємо» — зауважив координатор проєкту «Допомога Схід», офіцер Борис Кутовий. – В рамках проекту тільки  за останні місяці на Донеччину та Луганщину надійшло два автопоїзди з 15-ти тонним гуманітарним вантажем на суму 5 мільйонів гривень для 17-ти медичних та лікувальних установ Донбасу.

Проєкт розроблений та координується військовими і впроваджений за допомогою Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (голова ради Леонід Костюченко), французької Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (керівник Діана Дольс) та БФ «Проєкт Варнави», — Володимир Любовецький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *