Про стан захворюваності на грип та ГРВІ у 2019 році  

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського Центру по контролю за хворобами в Білорусі, Словаччині та Польщі спостерігалася низька інтенсивність активності грипу; в Угорщині, Румунії, Молдові та Росії інтенсивність грипу продовжувала знаходитись на міжсезонному рівні.

Спорадичне поширення випадків захворювань на грип відзначалося в Польщі та Румунії. Згідно з результатами вірусологічних досліджень в Польщі визначені віруси грипу типу А(Н1), в Румунії – віруси грипу типу В.

В Україні на сьогодні:

  • Інтенсивний показник захворюваності знаходиться на рівні аналогічного періоду минулого сезону;
  • з 31 вересня до 20 жовтня 2019 року перехворіло 1,1 % населення країни;
  • госпіталізовано 2,5 % від захворілих, із них 81,0 % становлять діти віком до 17 років;
  • зареєстровано 17 випадків пацієнтів з грипоподібними захворюваннями, серед них методом полімеразної ланцюгової реакції отримано 2 позитивні результати на грип, у т. ч. 1 грип А (Н3) та 1 грип В;
  • летальних випадків не зареєстровано;
  • з початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 21 185 осіб.
  • найбільший рівень захворюваності на грип та ГРВІ відстежено у Рівненській, Житомирській, Київській (за винятком м. Києва), Тернопільській, Вінницькій, Запорізьській областях).

У Донецькій області з початку епідсезону захворіло на грип та ГРВІ 32883 особи, серед яких 22914 дитини (69,7%), показник сягнув 1754,7 випадки на 100 тис.населення. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюваність збільшилася на 11,2%. Госпіталізовано 760 осіб (2,3% від числа хворих), серед них діти – 633 особи (83,3%). На сьогодні в області летальні випадки відсутні. Вакцина від грипу є в наявності у аптечній мережі, щеплення проведено 900 особам, серед яких 157 дітей (17,4%).

В. Бочко, завідувачка відділення ДУ “Донецький ОЛЦ МОЗ України”

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут