Без бюрократії та з душею: у Слов’янську стоматологи безкоштовно лікують військових

Шостий рік поспіль стоматологи міста Слов’янська безкоштовно лікують українських військовослужбовців. Пацієнти у військових одностроях отримують у комунальному неприбутковому закладі «Слов’янська стоматологічна поліклініка» лікувальні, протезувальні, парадонтологічні та фізіотерапевтичні послуги. Йдеться про бюджетний спектр послуг, які виконуються на сучасному чеському обладнанні та за допомоги сучасних стоматологічних матеріалів.

Гвардійці є досить частими пацієнтами цього медзакладу, – зазначають у прес-службі угруповання НГУ в ОТУ «Північ». Їх лікування не потребує жодних зусиль бюрократичного характеру. Достатньо взяти з собою документи, що посвідчують особу та місце служби, також бажано мати при собі посвідчення учасника бойових дій. Останнє, за словами заступника директора стоматологічної поліклініки м. Слов’янська з медичної частини Ірини Субочевої необхідно для того, щоб можливо було частково компенсувати витрати за надані послуги з бюджету міста, оскільки Слов’янська міськрада виділяє кошти для всіх пільгових категорій. Але й військові, які наразі не мають статусу «УБД», теж отримують лікування.

«Я вперше сюди звернувся. Мені нічого не довелося платити. Зареєструвався, і все. Прийшов, щоб лише обстежити зуба. Але його мені відремонтували. Досить швидко і, гадаю, якісно», – розповів військовослужбовець НГУ Ігор Степанов.

«Мені провели діагностику, зробили анестезію, бо трохи боляче було. Стоматолог Валентин Петрович усе дуже акуратно зробив, поклав ліки та призначив, коли прийти наступного разу, щоб остаточно вирішити проблему із зубом», – додає гвардієць Андрій Науменко.

«Вилікував собі зуб. Вже порахував, що це обійшлося б мені, щонайменше, до тисячі гривень у приватній клініці. Так це я ще від уколу відмовився, бо у мене високий больовий поріг», – зауважив військовослужбовець НГУ Віталій Вояков.

«Нас багато що пов’язує. Дуже важко переживали всі ці події, обстріли. Пацієнти надходили, лікарів не вистачало. Доводилось працювати без води та світла. Коли завершилися у нас бойові дії, українські військові, які прибули з Карачуна, привезли та підключили нам генератори – вже легше стало працювати», – розповіла заступник директора стоматологічної поліклініки м. Слов’янська з медичної частини Ірина Субочева.

Спілкування з медперсоналом лікарні руйнує чимало негативних стереотипів про Донеччину, які сформувалися у період окупації. Ці люди люблять свою роботу й пишаються тим, що можуть допомагати українським захисникам.

«Я зустрів окупацію з великим негативом. У мене був наш, український, прапор в авто. Сепаратисти мене затримували на декілька днів через мою патріотичну позицію. Коли нас звільнили наші хлопці, то ми їм допомагали, везли на блокпост розгрузки (розвантажувальні системи), бронежилети, футболки сотнями. Вдвох з жінкою готували й розвозили їжу. Чим могли, тим і допомагали, і зараз так само. Ми й досі з хлопцями спілкуємось і переписуємось. Декого вже немає серед живих», – поділився хірург-стоматолог Володимир Губар.

Лунали не лише спогади, але й корисні поради. Стоматологи зокрема нагадали, що зубний біль терпіти не можна. А ще військовий і цивільний, дорослий і дитина мають пам’ятати, що профілактичний огляд ротової порожнини повинен відбуватися кожні півроку. Це мінімум.

«На зуби дуже погано впливає стрес, – розповіла Ірина Субочева. – Найчастіше це стосується пародонту. Зуби, навіть цілі, починають хитатися, а потім і випадати. І необов’язково відчувати при цьому біль. Останнім часом все частіше ми діагностуємо онкологічні проблеми ротової порожнини, пацієнт про них може нічого не підозрювати».

Фахівці також нагадують: самолікування може мати трагічні наслідки. Тим більше кровоточивість ясен, аскома, надмірна чутливість зубів, вже можуть сигналізувати організму про серйозні проблеми. Відтак, краще діяти, ніж це ігнорувати ці сигнали.

Олена ГЕНШЛЕР

Фото надано прес-службою угруповання НГУ в ОТУ «Північ»

 

 

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут