Яка громада на Донеччині найбагатша?

0
42

У минулому році 10 об’єднаних громад Донецької області були на прямих міжбюджетних відносинах з державою. Першим такий досвід був для Олександрівської селищної ОТГ, яка об’єдналась восени 2018 року.

Консультативну та експертну підтримку, як ефективно працювати з місцевими фінансами, об’єднаним громадам надавав і продовжує надавати Донецький регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Сергій Івахін,  радник з питань муніципальних фінансів та управління Донецького офісу ULEAD, проаналізував, скільки громади заробили в минулому році і чи спостерігається динаміка зростання власних надходжень до бюджетів громад. Експерт використав дані з порталу Openbudget.

Серед десяти громад за 2019 рік найбільше виріс бюджет Олександрівської селищної ОТГ. Так відбулось саме тому, що громада тільки перейшла на прямі міжбюджетні відносини та почала отримувати в бюджет громади ПДФО. Раніше цей податок надходив до районного бюджету. Якщо в 2018 році, до об’єднання власні надходження до місцевого бюджету складали 18 млн. грн., то в 2019 році вже 52 млн. грн.

Загалом найменші власні надходження були в Званівській сільській ОТГ (7,4 млн. грн), найбільші – в Лиманській (264,5 млн. грн).

У розрахунку на одного мешканця громади власні надходження бюджету були найменшими в Сіверській міській ОТГ. За минулий рік вони склали 1368 грн. Найбільший показник у Шахівської сільської ОТГ – 18 тис.грн та Андріївської сільської ОТГ – 17, 6 тис. грн. За 2018 рік ці показники були 14,8 тис.грн. у Шахівській ОТГ та 12,8 тис. грн. у Андріївській ОТГ. Зростання стало можливим за рахунок збільшень надходжень плати за землю та ПДФО.

Олександівська селищна ОТГ, яка перший рік бере участь у такому моніторингу, демонструє зростання власних надходжень бюджету в перерахунку на одного мешканця громади. Якщо до об’єднання доходи складали 1,4 тис. грн., то в перший рік функціонування ОТГ – 4, 1 тис.грн. Таке зростання знов пов’язане з переходом на прямі міжбюджетні відносини – раніше ПДФО сплачували в районний бюджет, а тепер податок залишається в громаді.

Серед міських громад у лідерах Соледарська ОТГ, де власні доходи в перерахунку на одного мешканця складають 6,9 тис.грн ( за 2018 рік було 5,8 тис.грн.), а також Лиманська ОТГ, де доходи на одного мешканця склали 6,5 тис.грн.( було 5,3 тис.).

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут