Нд. Чер 4th, 2023

За позовами прокурора у сфері захисту прав дітей виконано судових рішень на 60 млн гривень

З метою дієвого захисту прав і свобод дітей Краматорською місцевою прокуратурою у 2019 році спрямовано до Краматорського та Дружківського міських судів 12 позовів на загальну суму 1 млн 112 тис грн, з яких 9 – про визнання бездіяльності навчальних закладів щодо оформлення правовстановлюючих документів на землю, 1 – про стягнення з підприємця 19 тис грн орендної плати за користування шкільним приміщенням та 2 – про стягнення з підприємства 1 млн 93 грн за навчання іноземних студентів у вищому навчальному закладі. Виконано судових рішень за позовами прокурора на 60,2  млн грн.

Не залишає фокус уваги прокуратури і дитяча злочинність. Торік неповнолітніми та за їх участю скоєно 23 злочини, що на 14 менш ніж у 2018 році, при цьому кожен десятий злочин вчинено раніше судимими підлітками. Причини таких дій, передусім – незайнятість, бажання «легкої наживи» та недостатня увага з боку батьків, працівників поліції і кримінально-виконавчих інспекцій.

До суду направлено 32 кримінальних провадження, з яких розглянуто 18. До кримінальної відповідальності притягнуто 24 неповнолітніх злочинця.

У Програмі відновлення, яка передбачає звільнення від кримінальної відповідальності дітей, що вчинили не тяжкі злочини, розкаялись та співпрацювали зі слідством, взяли участь 3 юнаків і 2 дівчат. Наразі провадження стосовно 4 з них закриті.

Прес-служба прокуратури Донецької області

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *