Покровськ: Виставка «Донбас: переPROчитання образу»

В історичному музеї Покровська відбулася презентація виставки  «Донбас: переPROчитання образу», яка проходила за сприяння Українського інституту національної пам’яті.

Контент виставки містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Держархіву Донецької області, що публікуються вперше. Виставка «Донбас: переPROчитання образу» є спробою деконструювання створеного російською пропагандою негативного медійного образу Донбасу як «особливого» антиукраїнського регіону. Її головною метою є переосмислення та переозначення краю як невід’ємної частини України. На виставці розглядається історія краю у контексті загальноукраїнської історії та культури, а також у контексті сучасних реалій українського суспільства. Зі стендів експозиції постали образи давнього минулого Донбасу, матеріали про освоєння і заселення регіону козаками, політичні репресії та голодомор 1932-1933 років у краї, діяльність на Донбасі підпільної організації «Молода гвардія», похідних груп ОУН, членів Української Гельсінської групи Миколи Руденка, Олекси Тихого, Василя Стуса, Петра Григоренка, внесок шахтарів Донбасу у створення незалежної держави тощо.

На презентацію були запрошені історики та краєзнавці Покровська. Під час заходу начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту    національної пам’яті Ігор Кочергін висловив свою думку щодо образу українського Донбасу, який має базуватися не лише на  меседжі «край шахтарів і металургів», а позиціонуватися як край науки, культури, мистецтва, літератури, в якому живуть українські громадяни.

У презентації взяла участь заступник Покровського міського голови Олена Олехнович, яка яка заявила, що керівництво і громадськість міста займають активну позицію саме в такому напрямку. Адже всім відомо, що протягом останніх років Покровск на всю Україну заявив про себе як місто з великим культурним потенціалом і вагомою культурною спадщиною, пов’язаною з видатним українським композитором Леонтовичем і літописцем нашого краю Залізняком.

Експозиція пропонує відвідувачам «перепрочитати» не російський і не радянський, а істинно український Донбас. Непрості воєнні події сьогодення повинні знову нагадати, що Схід і Захід разом. Стосовно цього висловилися член центрального проводу Всеукраїнського жіночого товариства імені О. Теліги Ольга Квітка та представник громадської ради Дмитро Лисенко.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут