На Донеччині ветеран АТО посадив плантацію шипшини

Ветеран АТО Геннадій Попелюський з Костянтинівки отримав два гектари землі і за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» заклав першу в Донецькій області плантацію шипшини. Землю здавав для аналізу в лабораторію, щоб переконатися, що вона підходить для вирощування цієї культури.

«Спочатку я хотів вирощувати горіхи, але після консультацій відмовився від такої ідеї. Мій знайомий підприємець порадив посадити шипшину – земля і клімат Сходу України для цього ідеально підходять», – розповідає Геннадій Попелюський.

Ще під час служби у 72-й окремій механізованій бригаді почав думати, чим займатися далі. Познайомився з підприємцем з Одещини, який вирощує шипшину та горіхи. Читав багато історій про ветеранів АТО, про їхні успішні бізнеси. Це й надихнуло зайнятися власною справою. Після демобілізації у січні 2020 року придбав мотоблок, розчистив хащі, які були біля його ділянки, згодом виорав поле, яке понад 20 років ніхто не обробляв.


Майже два роки ветеран АТО витратив на вивчення цієї теми – де і які купити саджанці, читав і питав поради у тих, хто має такий досвід. Замовив майже 7 тисяч однорічних саджанців. За них Геннадій заплатив 100 тисяч гривень. Сорти «Клубний» і «Глобус» привіз з Одещини. Придбав їх у підприємця, який вже вирощує шипшину та експортує її до Європи. Посадити ці саджанці допомагала уся родина Геннадія та побратими громадського формування «Гайдамаки».

«Зараз важливо у короткі строки посадити. У нас тут буде крапельний полив. Перші квіти і плоди мають бути наступного року», – каже підприємець.

У лютому цього року Геннадій взяв участь у тренінгу, який для ветеранів АТО був організований у Краматорську за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Разом з бізнес-тренером чоловік порахував прибуток, можливі ризики, основні та додаткові витрати, окупність витрат. Також дізнався про те, як можна розвивати цю справу.

«Я хочу, щоб моя історія була прикладом для інших. Багато ветеранів АТО отримують землю і продають її. Я теж так хотів зробити, навіть виставив на продаж, але передумав. Моя дружина Катерина підтримала ідею роботи на своїй землі. Я вирішив вкладати свій час, працю і талант у садівництво», – говорить Геннадій.

Врожай шипшини ветеран АТО планує продавати до Європи. Каже, що має попередні домовленості зі знайомим фермером і кооперативом. Також разом з побратимами буде збільшувати шипшинові поля. Друг Геннадія Андрій Балан цього тижня допомагав садити шипшину. На своїх двох гектарах, які отримав поряд, садитиме наступного року.

Геннадій став першим ветераном АТО, який отримав землю у Костянтинівці. Ці два гектари розташовані неподалік від міста. Поряд – річка Кривий Торець.

«Я полюбив цю ділянку. Тут наодинці з природою. Люблю тут бути і один, і з родиною. Сьогодні, коли всі допомагають мені засадити цю землю, я щасливий, вона віддячить мені», – каже чоловік.

Також Геннадій хоче створити на Донеччині кооператив, до якого зможуть увійти ветерани АТО, які займаються фермерською справою.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут