Чт. Лют 2nd, 2023

У Краматорську відзначили дату, що набула статусу історичної. Шість років тому, 17 квітня 2014 року, коли Краматорськ вже був окупований російськими найманцями, патріотична громадськість провела акцію – День вільних людей.

Бойові дії в місті Краматорськ тривали з 12 квітня по 5 липня 2014 року і стали частиною збройного конфлікту на сході України. Початком боїв вважається 12 квітня, коли озброєні загони самопроголошеної ДНР захопили контроль над містом. Битва вирізнялася значною кількістю невеликих, але запеклих боїв між протиборчими сторонами.

На тлі бойових дій, що вже точилися на території Краматорська, сотні людей  вийшли на центральні вулиці, стали в один ланцюг, щоб на весь світ заявити: Краматорськ був і залишиться назавжди українським містом. Знаючи, що наражають себе на небезпеку, люди тримали в руках українські прапори, співали державний гімн. Патріотичні гасла «Краматорськ – місто вільних людей», «Слава Україні!» об’єднали цього дня мешканців  різних професій, різного віку та різних соціальних верств.

Щороку в квітні громадськість Краматорська відзначає річницю патріотичної акції і святкує День вільних людей. Кожен громадянин і патріот, якому дорогі ідеали Незалежності України, проголошує, як і шість років тому: «Краматорськ – це Україна!», вшановуючи усіх, хто бореться за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

 Олена ГЕНШЛЕР

На знімку: Патріотична акція у Краматорську 17 квітня 2014 року

Фото Артема Гетьмана

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *