Нд. Лют 5th, 2023

Дружківка – невеличке затишне місто, мешканці якого, за їх власними коментарями, вже понад двадцять років вимушені терпіти постійні проблеми з водопостачанням. Аварії на Південнодонбаському водоводі з 2014 року стали вже звичною подією, але ситуація в місті, що на 100% залежить від цієї водної артерії, не набагато краща.

Так, наприклад, 16 квітня виникла аварія на центральному міському водогоні діаметром 600 мм, що живить майже все місто. Порив локалізували, підлатали і обіцяли приступити до ремонтних робіт після великодніх свят, а саме чи то 21, чи то 22 квітня. Але не так сталося, як гадалося. Вода в кранах дружківчан пропала вже 20 квітня, внаслідок чергового пориву на тому ж самому місці, що і до цього. 21 квітня Дружківський міськводоканал побалував містян водою протягом 3-4 годин, а його директор пан Долбещенков порекомендував дружківчанам робити запас взагалі на три дні, тобто вода по найоптимістичніших прогнозах буде ввечері 23 квітня.

На основі соціальних нормативів споживання холодної і гарячої води, згідно з постановою Кабміну від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи користування послугами:

– з централізованого постачання холодної води – 2,4 куб. метра на одну особу на місяць (за наявності централізованого постачання гарячої води), 4,0 куб. метрів на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

Зазначені нормативи встановлено за середніми нормами фактичного споживання послуг. І тут досить неважко порахувати, що на одного містянина за нормативом доводиться 129 літрів води на добу. Так, родина з трьох осіб потребує не менше 300 літрів добових. Де у двокімнатній квартирі тримати запас майже в тонну води, директор водоканалу Олексій Долбещенков у своїй об’яві не зазначив. А поки мешканці Дружківки другу добу під час карантину сидять в очікуванні води, ми продовжуємо інформувати вас про найважливіші події Донеччини та України. Тож, одягайте маски та мийте руки, якщо є чим.

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *