Як дистанційну роботу зробити максимально ефективною

Тим часом коли весь світ масово уходить на карантин через спалах епідемії коронавірусу, компанії та установи намагаються максимально переводити працівників на дистанційний формат роботи. Працювати вдома з одного боку добре, адже можна зекономити купу часу на зборах та дорозі в офіс, однак така віддалена робота вимагає великої концентрації та самоорганізації.

Так, не варто забувати, що роботу все одно потрібно виконувати. І якщо ви до цього ніколи не працювали дистанційно, то теоретично ви можете стикнутися з деякими перепонами, наприклад: складнощами щодо облаштування робочого простору, небажанням щось робити, прокрастинацією, відволіканнями тощо.

Ми підготували декілька порад, які дозволять працювати ефективно, навіть у домашніх умовах:

  1. Налаштуйтесь на роботу. Не варто прокидатися за 10 хвилин до початку робочого дня і відкладати початок на потім. Ми радимо не зраджувати своєму звичному графіку, навіть якщо є спокуса зайвої порції кави зранку.
  2. Організуйте своє робоче місце. Це має бути світла, затишна, тиха ділянка, краще, щоб для роботи у вас був окремий стіл, а не місце на кухні. Технічне обладнання теж має значення, але це питання не визначальне.
  3. Користуйтеся трекінгом часу і менеджерами задач. Це дозволить вам максимально продуктивно витрачати свій час і не відволікатися на соціальні мережі та інші подразники.
  4. Влаштовуйте відеоконференції. Месенджери та застосунки з відеодзвінками у XXI сторіччі вже не дивина, а на період карантину це скоріш вимога часу.
  5. Приділяйте час на короткі зарядки та закінчуйте роботу вчасно. Зменшення фізичного навантаження з часом може датися в знаки неприємними наслідками, тому не лінуйтеся і періодично робіть невеличкі розминки.
    Також, не забудьте закінчувати роботу після завершення робочого дня інакше ви поринатимете все глибше у роботу, і врешті у вас залишатиметься все менше мотивації, саме так приходить вигоряння. Важливо чітко розподіляти роботу та відпочинок, навіть якщо одне і друге відбувається в одному й тому ж домашньо-офісному кріслі.

Роман БАЛАБОЙКО

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут