У Краматорську зводять пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС

26 квітня відзначатиметься 34-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції. А 14 грудня 2020 року, в День пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, урочисті заходи у Краматорську на вшанування героїв-чорнобильців уперше мають відбутися біля зведеного величного монументу, а не біля закладного каменю, як це відбувалося у попередні роки.

Автор монумента – краматорський скульптор Ігор Нестеренко. На даний час завершується будівництво постаменту та проведення благоустрою прилеглої території.
Скульптором уже створена повномасштабна майстер-модель композиції з гіпсу, відбувається процес зняття ливарної форми.

Нагадаємо, внаслідок вибуху, що стався на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, ядерний реактор був повністю зруйнований, а в навколишнє середовище потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Цю аварію називають наймасштабнішою в історії атомної енергетики.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяли участь понад 600 тисяч людей. Серед них є також 1050 мешканців Краматорська. 790 із них призвали на військову службу в чорнобильську зону військкомати, ще 260 осіб були цивільними фахівцями.

В Україні День пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС, починаючи з 2006 року, відзначається на державному рівні 14 грудня. Саме цього дня у 1986 році було введено в експлуатацію захисний саркофаг над зруйнованим вибухом енергоблоком ЧАЕС.

На даний час все готово до фінальних операцій зі створення монумента, і як тільки дозволить температура повітря, одразу розпочнеться заливка форм майбутнього пам’ятника героям-чорнобильцям.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут