Нд. Лют 5th, 2023

«Сталінізм — система державного управління та сукупність державної політики та ідеології, що виникли у результаті розвитку створеної більшовиками політичної системи, започаткованої Жовтневим переворотом 1917 року, яка отримала назву за ім’ям її творця та вождя Йосипа Сталіна. Ось, що сухо каже нам Вікіпедія про жахливі, моторошні часи правління схибленого фанатика Йосипа Сталіна.

Саме через диктаторську, людожерську політику Сталіна СРСР зазнав незліченні людські втрати у Другій світовій війні, набагато більші, ніж втрати союзників та Німеччини. «Ми просто не вміли воювати. Ми залили своєю кров’ю, завалили ворогів своїми трупами», – з гіркотою писав фронтовик, видатний російський письменник Віктор Астаф’єв. Причиною такому стану речей стали масові репресії в Червоній армії 1937-1941 рр. Введення комісарів, військової прокуратури та «СМЕРШ», підсумком чого стала вкрай низька підготовленість, бойова злагодженість, самостійність і моральна підготовка командного складу всіх рівнів, від підрозділів і частин до з’єднань і фронтів. Також серед здобутків Йосипа Віссаріоновича масові репресії проти власного мирного населення протягом всієї війни. Півтора мільйона засуджених військовими трибуналами — цивільні особи. До найвищої міри покарання засуджено 217 080 осіб. І це — тільки по лінії військових трибуналів, не беручи до уваги вироки Особливої наради НКВС, не рахуючи роботу загороджувальних загонів, не рахуючи розстріляних на місці командирами.

З українцями Сталін вже «воював» ще до початку Другої світової. Розкуркулення, депортації, голодомор і знищення української інтелектуальної еліти, призвели до розриву поступовості в інтелектуальному розвиткові українського народу, втрати ідентичності та спільних цінностей. Трагедія Голодомору мала наслідком також неусвідомлений комплекс меншовартості у великої кількості українців. Голод в Україні 1932-1933 років має всі ознаки злочину проти людяності відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року і злочину геноциду згідно з Конвенцією «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» 1948 року.

Сталінська людожерська система «воювала» навіть з дітьми власного народу. Так, згідно з Першою постановою від 7.IV.35 р. з метою якнайшвидшої ліквідації злочинності серед неповнолітніх, ЦВК і Раднарком СРСР постановляють:

Неповнолітніх, починаючи з 12-річного віку, викритих у скоєнні крадіжок, у заподіянні насильства, тілесних ушкоджень, каліцтв, у вбивстві або в спробах до вбивства, залучати до кримінального суду із застосуванням усіх заходів кримінального покарання. ЦВК і РНК СРСР від 7.IV ц.р. «Про заходи боротьби зі злочинністю серед неповнолітніх», роз’яснюємо: До числа заходів кримінального покарання, передбачених ст. 1 зазначеної постанови відносяться також і вища міра кримінального покарання (розстріл).

А ще сотні ГУЛагів розкиданих по всій території тюрми народів СРСР, мільйони скалічених доль і суцільний морок, що на чверть століття став нормою для найбільшої країни світу.

І ось, у XXI столітті, в самому центрі Європи бандити та російські окупанти перейменовують захоплений Донецьк на Сталіно. Таке рішення прийняв «глава» так званої «ДНР» Денис Пушилін, наслідуючи приклад своїх «колег» з ОРЛО, які тиждень тому змінили назву міста Луганськ на Ворошиловград. Згідно з «документом», назва «місто Сталіно» буде використовуватися під час святкових заходів з нагоди пам’ятних дат, пов’язаних із Другою світовою війною і під час проведення «республіканських» та міських заходів.

А хто б міг подумати шість років тому, що «місту мільйона троянд», яке у 2008 році отримало диплом «Найкраще місто СНД» у 2020 повернуть ім’я людожера, на рахунку якого мільйони скалічених людських доль. Ось він «русский мир» у всій своїй «красі» і по-іншому, повірте, тут не буває.

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *