Сб. Кві 1st, 2023

Сартанська селищна громада Сартанська селищна рада поки не створена, але вже зараз міркує про подальший спільний розвиток ОТГ. З розробкою Стратегії соціально-економічного розвитку громаді допомагає Донецький офіс Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Чергове засідання робочої групи за участю Артема Колодезного, експерта Програми
«U-LEAD з Європою» довелось проводити дистанційно, в онлайн-режимі. Обговорювали результати проведеного соціально-економічного аналізу громади, провели SWOT-аналіз.

Населені пункти Сартанської ОТГ були засновані приблизно в однаковий історичний час та почали свій активний розвиток завдяки сільському господарству та тваринництву. Вони майже однаково віддалені від Маріуполя та Волновахи. Кожне село має свою етнічну, історичну, культурну колористику компактних поселень. За час свого існування, від перших поселенців до тепер, між громадами встановлені тісні взаємозв’язки на рівні побуту і традицій.

Детальну увагу приділили формуванню стратегічного бачення Сартанської ОТГ. Сартанська громада на півдні Донеччини – культурний центр греків Приазов’я. Таку особливість можна використати при обговоренні стратегічного бачення ОТГ та планувати розвиток території з урахуванням історичних особливостей, упевнений експерт.

Сусідство з великим містом, наявність сільськогосподарських земель та водних ресурсів, розвинена соціальна інфраструктура, наявність вільного житла, партнерство з місцевим бізнесом, розташування силовиків – такі сильні сторони майбутьної Сартанської ОТГ.

Серед слабких сторін говорили про обмеження фінансових ресурсів для розвитку громади, низький рівень життя населення, відсутність великого виробництва в громаді, низьку громадську активність, відсутність містобудівельної документації громади, відсутність ЦНАПу.

Серед можливостей для розвитку громади говорили про збільшення транзиту людей з непідконтрольної території для отримання послуг та товарів в громаді, збільшення доходів бюджету від розміщення силових структур, розвиток питного водопостачання, риборозведення та туризму, розвиток сільського господарства, у тому числі переробки.

Загрозами для ОТГ залишаються близькість лінії розмежування, продовження військових дій, проблеми залучення кредитів та інвестицій, міграція молоді, погіршення демографічної ситуації і старіння громади, проблеми з логістикою.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *