Підприємці Донбасу отримали від ЄС 123,5 млн гривень

ЄС надав 123,5 млн гривень за п’ять місяців підприємцям з Донбасу за програмою FinancEast в межах EU4Business. Про це повідомили у прес-службі Представництва ЄС в Україні.

У рамках програми FinancEast, що фінансується Європейським Союзом, з грудня 2019 по квітень 2020 р. ЄС надав 123,5 млн гривень у вигляді субсидій і компенсацій для мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей. Програма передбачає відшкодування до 50% вартості інвестиційних проектів, а саме придбання в лізинг або в кредит сільськогосподарської техніки, устаткування і транспортних засобів, монтаж, будівництво або реконструкцію приміщень.

«Донецька і Луганська області зараз як ніколи потребують допомоги та інвестицій для сталого економічного і соціального відновлення. Вже з початку цього року програма FinancEast у межах EU4Business профінансувала майже 70 інвестиційних проектів мікро- і малих підприємств. І ця цифра буде рости за допомогою гранту, наданого Європейським Союзом», – зазначив глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Реалізацію FinancEast здійснюють німецький державний банк розвитку KfW та Фонд розвитку підприємництва в межах проекту «Підтримка Європейського Союзу для Сходу України» та ініціативи ЄС EU4Business. Головними партнерами стали АТ «Ощадбанк» і ТОВ «ОТП Лізинг». Частка інвестиційних проектів з Луганської області склала 58%, а з Донецької – 42%.

«Ми усвідомлюємо, наскільки важливим є економічне зростання в Донбасі. Підконтрольні уряду України території Донецької та Луганської областей понесли значні економічні втрати, тому нашою метою є відновлення інвестиційної привабливості зазначених регіонів. Саме з цією метою ми ініціювали реалізацію програми FinancEast. Кількість отриманих нами заявок і вже профінансованих інвестиційних проектів ММСП свідчить про те, що за перші місяці дії програми вона стала важливою складовою процесу відновлення економічного розвитку Донбасу», – підкреслив координатор програми FinancEast Андрій Мартем’янов.

 

 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут