Пт. Чер 2nd, 2023

У ніч з п’ятого на шосте травня мешканці Донецької області зможуть побачити в небі другий весняний зорепад – потік Ета-Аквариди. Саме у цей період дивовижне астрономічне явище досягає свого піку, до речі, його вважають наймасовішим весняним зорепадом.

A Perseid meteor streaks across the sky during the Perseid meteor shower on Tuesday, Aug. 11, 2009 in Vinton, Calif. (AP Photo/Kevin Clifford)

Метеорний потік Ета-Аквариди складається з дрібних осколків комети Галлея, яка наближається до Сонця кожні 76 років, але залишає слід з часток уздовж своєї орбіти. Орбіта комети у двох місцях проходить дуже близько до орбіти Землі, тому атмосфера планети взаємодіє з кометним матеріалом, створюючи ефект зорепаду.

Міжнародна Метеорна Організація (IMO) прогнозує до 50 метеорів на годину, а швидкість метеорів може досягати 66 км/с. Однак через світло Місяця, що 7 травня вступить у фазу повного місяця, кількість спостережуваних неозброєним оком об’єктів може сильно скоротитися.

Споглядати за метеорним потоком рекомендується після півночі якомога далі від міських вогнів, а також об’єктів, що випромінюють яскраве світло.

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *