Сб. Січ 28th, 2023

З початку 2020 року підприємства Донецької області на оздоровлення навколишнього середовища перерахували 267 млн гривень. Про це повідомляє Головне управління Державної податкової служби (ГУ ДПС) в Донецькій області.

Для Донецького регіону екологічний податок є чи не найважливішим з погляду покращення умов життя усіх громадян, що тут проживають. Адже кошти екологічного податку спрямовані, насамперед, на попередження екологічних проблем – поновлення природних ресурсів та компенсацію шкідливого впливу від підприємств.

Найбільшими платниками екологічного податку на Донеччині є ДТЕК «Східенерго», ПАТ «Донбасенерго», ПАТ «Центренерго», ПРАТ «ММК ім.Ілліча» та ПРАТ «МК «Азовсталь».

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві бюджети у січні-квітні 2020 року отримали 110,9 млн грн від сплати екологічного податку, натомість державний бюджет отримав 156,1 млн гривень.

Але, вже починаючи з травня цього року, ситуація з розподілом по різних бюджетних кошиках буде вже дещо інша – так, якщо раніше екологічні кошти розподілялися 45% – до загального фонду держбюджету, 30% – до спецфонду обласного бюджету, 25% – до спецфонду місцевого бюджету, то зараз держбюджет отримає тільки 20%, спецфонд місцевого бюджету, як і раніше – 25%, а обласний бюджет – вже 55 відсотків, що значно покращить стан навколишнього середовища Донеччини.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *