Сб. Січ 28th, 2023

За чотири місяці 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 290,1 млн грн плати за землю. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 266,3 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. У свою чергу, фізичні особи перерахували 23,8 млн гривень. Про це йдеться на сайті ДПС у Донецькій області.

У формуванні місцевих бюджетів за показником найбільших надходжень плата за землю посідає друге місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-квітня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 7,4 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження податку за землю сплачено за землі м. Маріуполя – майже 82 млн грн, землекористувачі м. Краматорськ поповнили бюджет на 30,6 млн грн, Покровського району – на 30,4 млн гривень.

Зазначимо, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Натомість, фізичними особами – землевласниками податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, надісланого податковими органами за місцем реєстрації.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *