З 22 травня можливий перехід до другого етапу карантинних послаблень

Перехід до другого етапу карантинних послаблень можливий з 22 травня. Проте послаблення карантину не означає повне його скасування. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.

Прем’єр-міністр зазначив, якщо буде зберігатися помірна статистика захворюваності, то з 22 травня можливий перехід до другого етапу послаблень, однак не скасування карантину.

«Ми бачимо, що бізнес, який було призупинено, почав повертатися на роботу та поступово відновлювати ділову активність. Але я звертаю увагу всіх наших громадян, всього нашого бізнесу та місцевої влади, що послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає, або він став менш небезпечним. Тому наші рішення мають бути продумані та відповідальні», – наголосив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду також зауважив, що відновлення роботи громадського транспорту також залежатиме від динаміки захворюваності: «Уряд, звичайно, чує та дослухається до прохань повноцінно запустити транспорт. Всі моделі та розрахунки показують, що передчасний запуск – це десятки тисяч хворих».

Щодо виплат 300% надбавок медикам, які працюють з хворими на COVID-19, прем’єр-міністр зазначив, що неприпустимо, коли уряд виділяє гроші, а їх не можуть нормально розподілити: «Уповільнення дорівнює халатності. Тут є особиста відповідальність міністра охорони здоров’я та міністерства охорони здоров’я в цілому».

«Це питання знаходиться на особистому контролі у президента. Національна служба здоров’я України уже перерахувала кошти і 16 лікарень вже отримали понад 86 млн грн, які підуть, у тому числі, й на виплати лікарям вже за квітень. Наголошую, це питання потрібно контролювати, допоки кожен медик не отримає доплату. Неповагу по відношенню до лікарів ми точно терпіти не збираємось. Якщо треба, то будемо ставити і кадрові питання на порядок денний», – наголосив Глава Уряду.

Не менш важливим є продовження розпочатих реформ, зокрема, місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Реформа адміністративно-територіального устрою попри карантинні заходи продовжується. Це частина великої реформи децентралізації в Україні. Наша кінцева мета – успішні громади, в яких люди зможуть отримувати якісні сервіси, зокрема, це стосується і якісної медичної допомоги», – підкреслив очільник Уряду.

Нагадуємо, що з 11 травня в Україні вступили в дію карантинні послаблення, які затвердив Уряд.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут