Нд. Чер 4th, 2023

З 2003 року згідно з Указом Президента третя субота травня є Днем Європи. Україна є найбільшою країною цієї частини світу, також Україна — єдина держава не член ЄС, де на державному рівні відзначається День Європи.

Окрім географії з іншими європейськими країнами нас єднає культура, ментальність та історія. Більш, ніж тисячу років тому Княгиня Ольга вперше налагодила офіційні дипломатичні стосунки Києва з Німеччиною та Римом. Пізніше у Франції коронували праправнуку княгині Ольги Анну Ярославну дочку київського князя Ярослава Мудрого. Княжна Анна знала кілька мов та ставши королевою Франції підписувалася своїм ім’ям, у той час як її чоловік король Генріх був неписьменним та ставив хрестик замість підпису. На київському Євангелії, яке княжна привезла із собою, присягали всі майбутні королі Франції. Анна стала прабабусею майже тридцяти європейських королів. Великий Київський князь Володимир Мономах у ХХІІ сторіччі скасував смертну кару, що було нечуваним прикладом гуманізму для тогочасної Європи.

Вперше Європа почала об’єднуватися після Другої світової війни, маючи за плечима вже дві світові війни, що прокотилися територією європейських країн. Стало зрозуміло, що є цінності, які виходять за межі однієї держави і на захист яких необхідно об’єднуватися. Головною метою єднання європейських країн було створення такого політичного союзу, який би базувався на дійсній солідарності, виключив можливість військових конфліктів та сприяв економічному та культурному розвитку народів Європи, при цьому, поважаючи національну ідентичність, державність та незалежність.
Коли ми говоримо про Європу, то перше про що ми згадуємо, це добробут, комфортне безпечне та гідне життя, відповідальність держави перед громадянином і громадянина перед державою, рівність, справедливість та захист прав і свобод, ким би ти не був – тобто спільні людські та демократичні цінності.

Разом із тим Україна має що внести у велику європейську родину. Наша неповторна культура, традиції, славетна історія і сучасні здобутки у сфері ракетобудування, IT, спорті та інших галузях роблять українців гідними учасниками європейської співдружності держав. Революція Гідності засвідчила прагнення українського суспільства до невідворотних змін в бік свободи, гідності, справедливості, а подальші події в країні показали готовність українців боротися за ці зміни та цінності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *