Сб. Січ 28th, 2023

Вже вдруге у своїй новітній історії Україна відзначає День резервіста. Це свято дуже молоде, але в умовах збройної російської агресії вкрай важливе.

У 2019 році це нагально стало зрозуміло і в керівництві держави, тим паче саме цього дня п’ять років тому указом президента України було розпочато формування оперативного резерву як складової Збройних сил України.
Тож, 19 квітня 2019 року, ураховуючи важливу роль резервістів у справі захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, їхня готовність у будь-який час стати до лав Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з метою подальшого розвитку сучасних військових традицій, зміцнення патріотичного духу у суспільстві президент України постановив запровадити в Україні День резервіста України, який відзначатиметься щороку 18 травня.

Резервісти — це військовозобов’язані громадяни, що проходять службу у військовому резерві Збройних сил або інших утворених відповідно до закону військових формуваннях. Вони ведуть цивільний спосіб життя і в мирний час роблять кар’єру поза межами Збройних Сил. Резервісти зазвичай проходять регулярний військовий вишкіл — щомісячні заняття та щорічні навчання для підтримання на належному рівні своїх військових навичок. Резервісти переважною більшістю є колишніми військовослужбовцями і, залежно від національного законодавства, залишаються в резерві добровільно або примусово.

Мужність, самовідданість, патріотизм, бажання захистити рідну землю – це те, що об’єднує воїнів-резервістів, професійне свято яких відзначається сьогодні. Саме вони в час воєнної загрози, за першим покликом, стають до лав підрозділів Збройних Сил, щоб гідно виконати військовий обов’язок. А в період неоголошеної війни більшість резервістів вимушені були навчатися військовій справі не за книжками та кінофільмами, а у важких випробуваннях і реальних запеклих боях із російським агресором.

У своєму привітанні президент України Володимир Зеленський зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо справжніх патріотів нашої держави — високопрофесійних воїнів, які, перебуваючи в оперативному резерві, готові у будь-який момент поповнити лави Збройних Сил України та інших військових формувань. Українське військо завжди розраховує на вашу підтримку, потребує ваших умінь, військової майстерності та досвіду, набутих у боях із російським агресором і під час навчальних зборів. Висловлюю вдячність усім громадянам України, які проходять службу у військовому резерві, за готовність до негайного виконання завдань щодо захисту Батьківщини. Упевнений, що ваш патріотизм та відданість справі й надалі залишатимуться надійним підґрунтям обороноздатності нашої держави.
Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту та незламної віри у нашу перемогу. Слава українським воїнам-резервістам! Слава Україні!».

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *