Чт. Лют 2nd, 2023

Понад сімдесят років тому, у 1941 році, Другий Великий Збір ОУН постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Ця дата була покликана підкреслити історичний зв’язок та відродити в культурі українців героїчний дух минулих поколінь, що дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, Січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН.

Зараз символом героїзму нашого покоління є герої Революції Гідності та воїни-захисники України, що виборюють на Сході країни наше право на існування як окремої, незалежної, повноправної нації. Свято Дня Героїв було присвячено сумній днині 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця.
3 травня 1924 року помер один зі співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський, 25 травня 1926 року в Парижі загинув один з лідерів української революції 1917-21 років Симон Петлюра.

У роки німецької, а згодом радянської окупації, українці не забували цей день і відзначали його підпільно та в осередках української діаспори. З відновленням незалежності України День Героїв знову дістав розголосу в нашій країні, а з початком російсько-української війни набув особливого значення та символізму.
В усі часи українські герої ставили свободу рідного народу понад власні інтереси, присвячуючи життя служінню українській нації.

Багато хто віддав найцінніше – життя, у цій боротьбі. Один з таких прикладів – Володимир Рибак, депутат міської ради Горлівки, Герой України (посмертно), якого було закатовано російськими окупантами за спробу повернути український державний прапор на будівлю міськради Горлівки у квітні 2014 року. Його вчинок згадується у виступі Президента України 18 вересня 2014 року на засіданні Конгресу США. День Героїв – це день пам’яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

Станом на даний час День Героїв не є офіційним державним святом, але кожного року дедалі більше відзначається органами місцевої влади та громадськістю. Зокрема у Краматорську 23 травня, з огляду на цьогорічні карантинні заходи, відбудеться «Автопробіг слави героїв» до Дня героїв України. Долучитися до заходу організатори запрошують всіх охочих, автопробіг стартує о 10:00 від пам’ятника літаку.

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *