Чт. Лют 2nd, 2023

Прокуратурою Донецької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України, тобто за фактом порушення законів та звичаїв війни на тимчасово окупованій території Донеччини. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Донецької області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з квітня 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації порушено екологічну рівновагу у регіоні, що призвело до небезпечних змін стану навколишнього природного середовища на території, де проживають майже 5 млн осіб.

У ході військових дій зруйновано та пошкоджено велику кількість об’єктів інфраструктури. Такий стан може негативно позначитися на роботі очисних споруд, захисті сховищ токсичних та радіоактивних відходів, що загрожує погіршенням якості питної води та порушеннями у роботі систем господарського та питного водопостачання. Адже подальше затоплення шахт на окупованій території сприяє виходу на поверхню токсичних шахтних вод і потрапляння їх до р. Сіверський Донець та Азовського моря.

Вказані дії країни-окупанта є порушеннями положень Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. ст. 35, 54, 55 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І).

Проведення досудового розслідування у даному провадженні доручено слідчим ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Прес-служба прокуратури Донецької області

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *