16 липня – 30-та річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України

0
215
Тридцять року тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада тоді ще Української РСР ухвалила державно-правовий акт – Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ був справжнім проривом у багатовіковій історії українського державотворення, і окремі його положення цінні для нас і понині.
Так, у Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах». Територія України в наявних кордонах проголошувалася недоторканою. Та вже понад шість років тривають зазіхання Російської Федерації на територіальну цілісність України, і обстоювати норми Декларації про державний суверенітет нам доводиться не на папері, а ціною життів найкращих синів і дочок України.
Декларація про державний суверенітет України проголошувала економічну самостійність України, самостійність у вирішенні питань науки, освіти та право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами, миролюбну зовнішню політику і дотримання трьох неядерних принципів. Цих принципів українська держава неухильно дотримується і зараз, розвиваючи свою культуру, підтримуючи свою мову і захищаючи свої території та своїх громадян.
Тоді, тридцять років тому, за ухвалення Декларації про державний суверенітет України проголосувало 355 депутатів, це абсолютна більшість депутатського складу тодішньої Верховної Ради. Через півтора роки понад 90% українців підтримали це рішення, проголосувавши за незалежність України на всеукраїнському референдумі.
Вітаю весь український народ із днем, коли почалося відновлення незалежності України! І щиро дякую депутатам тодішньої Верховної Ради, які всупереч тоталітарній радянській системі змогли відстояти національний український інтерес!
Слава Україні!

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут